Ärsyttääkö rokkarit?!?

Haluiasin kysyä teiltä nuoret ja vanhat, että onko rokkareissa kenties jotain vikaa? Ärsyttää kun ihmiset kyttää meitä missä sitten mennäänkin. En ymmärrä mitä ihmeellistä on jos pukeudun farkkuihin, maihareihin ja rotsiin.Hiukset on tietty "tuutilla".Haluaisin kuulla mielipiteitänne. Kiitos jo etukäteen.
4256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koska ihmisiä ärsyttää aina joku.Useimmiten tämä näkyy niin, että jos toinen immeinen näyttää tai kuulostaa jotenkin erilaiselta kuin itse on, niin katsotaan kieroon.Näin se vaan on eikä muuksi muutu.Kieltämättä itseänikin se vituttaa, vaikka en näytä mitenkään "erilaiselta". Ehkä laisesi rokkarit yhdistetään rikollisuuteen tai vast.
Pärjäile ja hyvää kesää!!!

Äänestä
  • Mut sehän on just asiaa et on erilainen kun "massa" musta ainakin hienoo et porukka kyttää, tiedänpähän ainakin erottuvani muista harmaavarpusista!

    Äänestä

no ei tosiaan..hey, rokkarit on asiaa!!!mahtavaa että niitäkin vielä on =)

Äänestä

ehei, kyllä jokasella on oikeus näyttää siltä miltä haluaa, eikä siihen pitäs olla kenelläkkään sanomista. arvaappa vaan kahtoovatko meikäläistä ku o irokeesi päässä. mutta ei haittaa. haistakoon paskan jos eivät kestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Psychobilly kirjoitti:

Haluiasin kysyä teiltä nuoret ja vanhat, että onko rokkareissa kenties jotain vikaa? Ärsyttää kun ihmiset kyttää meitä missä sitten mennäänkin. En ymmärrä mitä ihmeellistä on jos pukeudun farkkuihin, maihareihin ja rotsiin.Hiukset on tietty "tuutilla".Haluaisin kuulla mielipiteitänne. Kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu