Lapin ministeri ja kansan edustsjat eivät edusta lappia missään asiassa ..ei yhtään aloitetta

Anonyymi-ap

Suomessa SDP JA VASEMMISTOLIITTO KANNATUS PERUSTUU MAKSETTUUN MAAHNA MUUTTAJIEN ÄÄNIIN ,eli sdp ja vasemmistoliitto ostavat suomen veromaksajien rahoilla mamujen äänet .Ja maksavat mamuillee ylettömiä sosiaalitukia ..ja mamut pääsevät ohi jonojen hoitoon ja vuokra-asuntohin ja rahaa lapetassn mielin määrin, Mamuille ruokaa niin paljon että jopass K-Kauppiiaat maninoksissa esittelevät yli lihavaksi paisuneita mamuja .Kertoakseen ulkomaille tulkaa täällä saatte mahtavat sosiaali edut.

SDP JA VASEMMISTOLIITTO tarjoa kaiken eikä tarvi koulutusta eikä tarvi tölitä tehdä kyllä kela maksaa ja ottakaa koko sukuki mukaan rahaa on SDP JA VASEMMISTOLIITTO sen takaa äänestäkää saatte kaikki ilmaiseksi suomessa.. SDP JA VASEMMISTOLIITTO VIHREET CANNBÍS HÖYRYISSÄ KOMPPAA.

6

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ojala -niemelälle lapin asukkaat antaa DIAGNOOSIN OLET TYÖKYVYTÖN ELÄKKEELLE SIITÄ..TEET ENEMMÄN TUHOA KUIN KAIKKI ROTAT LAPISSA.

    • Anonyymi

      LAPHA JA SOT KORRUPTION KÄSISSÄ KOHTA 400 MILJOONAA VELKAA JA PUUPÄÄT EIVÄT TAJUA EROTA MISSÄS SE VIKA KATTOKA PEILIIN SIELLÄ SE VIKA TUIJOTTAA.

      LAPHA LIITETTÄVÄ OULUU KOKONAISUUDESSAA SIELLÄ ASUU VIISAUS JA OULU HOITAMAA KOKO LAPIN ASIOITA ROVANIEMEN KUNNAN HALLITUSEN VOI LAKKAUTTAA JA OULUU LAPIN PORMESTARI NIMITETTÄÄN SIELLÄ ASUU VIISAUS .. ALKAA SAATNA MOOTTORI TEN RAKENTAMIN KEMI SODAN KYLÄ VÄLILLE RAHAA ON SAATAVISSA MUTTAKO PÖLIÄT EI OSAA PYYTTÄÄ SITÄ,

    • Anonyymi

      KYLLÄ ROVANIEMIO EI TARVITSE ENÄÄ LISÄÄ KORRUPTIO JOHTAJIA

      OULUUN PORMESTRI JOKA PÄÄTTÄÄ KOKO LAPIN LÄÄNIN ASIOSITA

      SAIRAAN HOITO SINNE KESKITETTÄVÄ JA KEMI SAA JÄÄDÄ..

      SILLÄÄ SODAN SYTTYESSÄ KUTEN OLETTE HUOMANNEET VENÄJÄ POMMITTAA SAIRAALAT YMS..OULUU JA KEMIIN EI SE YLLÄ.

    • Anonyymi

      koska lohi nousee .. mitä sanoo lohi ..

    • Anonyymi

      Lohi sanoo menkää maalaiset sex töihi nyt alkaa taas turisti kausi airnb myykää ittenne.

    • Anonyymi

      Jäämeren rata on nyt unohdettu ja katseet käännetty länteen – liikenneministeri: Narvikin yhteys on Suomelle elintärkeä
      Sotilaskuljetusten lisäksi myös tavaraliikennettä ohjautuisi kriisitilanteessa Narvikin reitille. Koko rahtiliikenteen pysähtymistä Itämerellä ei kuitenkaan pidetä mahdollisena.

      KYLLÄ SE RYSSÄ ITÄMEREN TUKKII SE RATA ON AINUT VAIHTO EHTO SODAN SYTTYESSÄÄ..
      MISSÄS LAPIN MINISTERI JA KANSAN EDUSTAJA EI OLE MITÄÄ ASIATA MAININNEEN EDUSKUNNASSA EIKÄ MISSÄÄ RATA VALMIIN OLLUT EIKÄ YHTÄÄN JUNAA KULJE ONKO SDP JA VASEMMISTOLIITTO TORPANNEET ASIAN

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe