mitä pyörien kovuus ja pehmeys vaikuttaa?

jos mul on 78A ni onko kovat vai pehmeet?
ja pääseekö kovilla renkailla kovaa ja pehmeillä pysyy tiessä kiinni?
1409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yep, pito on kuin k.o. lajissa. Pehmeet kuluu myös nopeammin ja niihin voi upota kiviä. Kovat taas tärisee enmmän ja esim rikkoo laakerin nopeammin. Loppujen lopuksi sillä ei oo väliä.

78A on aika pehmee, vähän alle keskitason kovuusaste. 90-100 on liian kovat, kannatta pysyy niiden alle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poju kirjoitti:

jos mul on 78A ni onko kovat vai pehmeet?
ja pääseekö kovilla renkailla kovaa ja pehmeillä pysyy tiessä kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu