Maailman helpoin visa

https://www.is.fi/asuminen/art-2000011512650.html
"Tunnistatko kaikki marjat kuvista? Testaa tietosi – 15/15 on tosi marjastajan tulos"

Maailman helpoin visa, kaikki 15 oikein, ihan älyttömän helppo. ei voi olla tämän helpompaa.
4127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tänä testi ei erottele jyviä akanoista vaan miehet marjanpoimijoista.

15/15

Äänestä
  • Nyt alkaa oleen talvipuolukat parhaimmillaan, kun ovat riittävän kypsiä survomiseen ja kohta karpaloaika alkaa.

    Äänestä

15/15. Ainut, jota piti vähän arpoa oli pensasmustikka, mutta poissulkumenetelmällä sain koska tiesin ettei ole mustikka eikä juolukka. En ole pensasta koskaan nähnyt, joskus kylläkin pensasmustikoita syönyt.

Äänestä

Kiva ja helppo visa. 😃🍒🫐🍓

15/15

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/asuminen/art-2000011512650.html
"Tunnistatko kaikki marjat kuvista? Testaa tietosi – 15/15 on tosi marjastajan tulos"

Maailman helpoin visa, kaikki 15 oikein, ihan älyttömän helppo. ei voi olla tämän helpompaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu