A.K.A. "The Great Reset"... Menittepäs vipuun :). Mä tarkotan tällä tosiasiallisesti tässä asiayhteydessä sitä että aion nollata tänään taas vaihteeksi. Täydellisestä absolutismista ei ole hyötyä itselleni. Oon mä kuitenkin rajoittanut viinoitteluani. Parasta on kun pääsee huolettomaan olotilaan vailla älyllisiä ajatuksia. Viina on viisasten juoma, sanotaan. Siitä olen samaa mieltä, mikäli viisaudella tarkoitetaan henkilöä joka ajattelee asioita omilla aivoillaan ja usein. Ps. Ja ne yhteiskunnan "resetoijat" sais painua sinne Marsiin ja myös pysyä siellä ☝️. Ansaitsevat muutenkin elää pikemminkin elottomalla kuin elollisella planeetalla. -💊-.
SUURI nollaus
Anonyymi-ap
10191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ai että. Nyt on just sellanen fiilis mitä hainkin. Aloittelin vasta klo 21:30 erään talitiaisen takia. Jonkun näitä lankoja on pidettävä yllä ja käsissään joten miksen siis minä. Pitäis varmaan ryypätä joskus Intjin kaa ihan face to face. Se tuntuis varmasti oudolta kokemukselta näiden kaikkien erinäisien nettikeskustelujen jäljiltä. Ideologioista viis, mutta kyllä se sai inkvisition osakseen siitä yhdestä aloituksestaan eikä se oo näemmä pahemmin kirjoitellut täällä. Emme kuuntele toisiamme. Emme ymmärrä ihminen ihmistä. -💊-.
Drunk workers - https://www.youtube.com/watch?v=hWJx6v8ybZc . Onko tuo Charlie Zelenoff minuutin kohdalla 😅? I am funny 🙂. 3:30 = Dedication 👌. -💊-.
Jokisen eväät seurana ja Korhosen prseet Olalla. -kahvasta
Voitin mä kännissä parit fifaturnéét 💪 :). En hävinnyt yhtään peliä. Tasureita tuli hieman. Uudemmassa fifassa päästin vain yhden maalin koko turnauksessa. Vielä ois eilisiä litkuja laseissa. "Pakko juoda" 🤭. -💊-.
Kokolta kyl näytätki. Ja varsinkin kuulostat. ;)
-läiskispolskis
Puhumme suomea. En tiiä mitä teinien slangia käytät mutta varmaan jotain dissaamista. Jos niin, niin mua ei kiinnosta hevonpskaakaan sellaset määritelmät. Etkä sä tiedä musta mitään. Jos oot mies kellä ei kasva parta niin sul ei oo varaa ees kirjoitella täällä mun kingdomissani. -💊-.
Mulla menee lujaa, myönnän sen 💪. Itselleen ei kuitenkaan maha yhytään mittään. En ole nautiskellut keskushermostoani kiihdyttäviä eineksiä tahi stimulantteja, not that I know of. Vieläköhän se kahvi potkii kun join sitä suht myöhään herättyäni ☕️? Mä oon ollut aina öykkäri somessa, jo ammoisista ajoista lähtien. Se synnyttää helposti vastareaktioita muissa ihmisissä. -💊-.
Minä yritin opetella ryyppäämään, mutta en oppinut. Viimeksi join litran kossua ja sitten ultimaallisessa kännissä tein syväluotausta elämään. Mietin että miksi juon ainetta, jolla ei ole mitään positiivisia vaikutuksia elämääni? Ei kyllä tullut minkäänlaista krapulaa, mutta en vaan nauti humalan tunteesta. Ehkä vika geeneissä, tai sitten en vaan tajua alkoholin ihanuutta.
Mutta on minulla kyllä siideriä ja kossua pahan päivän varalle jääkaapissa, mutta siellä ne ovat saaneet rauhassa olla. Ei ole houkuttanut yhtään. Katotaan taas vuoden päästä uudelleen, että jos tarvitsee rajoja koetella.
Sen on oltava tasaista flow'ta niin silloin fiilikset ovat parhaimmillaan. Gallup - Pitäisikö Maamme-laulun nimi muuttaa nimeksi Juomme? Suomen lipun keskelle kossupullon symboli. Mut hei, kossuvissy ☝️. Mahtaa possella olla jälleen verestävät, lasittuneet katseet ja huulet mutrulla kun maanantaina tepastellaan wanhalta wiinalta lemuavana takas pomon pihtiotteeseen 😄. Täysiä juoppoja kaikki suomalaiset. KAIKKI 😂!!! Sitä se teettää kun ollaan niin kovin antiavoimia ja burgeroivia selevinpäin 🤭. -💊-.