että vaimoa kuritetaan, siinä ei ole mitään kummallista vaan näin on aina ollut.
Ja naisenhan pitää tietysti peittää itsensä, koska miehen seksuaaliset halut ovat paljon suuremmat kuin naisella.
Feministinaiset ovat hiljaa.
Ja naisenhan pitää tietysti peittää itsensä, koska miehen seksuaaliset halut ovat paljon suuremmat kuin naisella.
Feministinaiset ovat hiljaa.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Islamin arvot ei sovi länsimaihin.
Ei sovi.
Taitaa olla yhtä paljon "arvoja", kuin laumalla simpansseja.
Nythän siellä yksi imaami sai potkut kun oli moskeijassa saarnannut, että vaimoja pitää kurittaa etteivät villiinny. Asia vuoti julkisuuteen ja imaami sai potkut, mutta siis vain sen takia kun asia tuli julkisuuteen.
On se nyt että ei muka saa ommaa akkaa kurissa pittää taikka vaikka ommaa koiraa pistää hengiltä.
Feministit kannattaa tätä....
Venäjällä vaimon pahoinpitely ei ole edes rikos, vaan täysin sallittua. Näin siis ortodoksikristillisessä maassa. Vaimoa saa vapaasti hakata.
https://yle.fi/aihe/a/20-282958
JA vassarit tykkää on ihan täpinöissään.
Venäjällä vaimoja ja homoja saa vapaasti pahoinpidellä, eikä asia kiinnosta poliisia. Eipä ihme että persut niin ihailevat Venäjän yhteiskunnan arvomaailmaa, kun se vastaa niin hyvin persujen arvoja. Kaikki homotus ja woketus jyrkästi kiellettyä ja niitä joista ei pidä saa vapaasti hakata.
Sebun unohdit vimmoissasi...heh.
Persujen unelma että saa laillisesti vetää kaikkia feministejä ja homottajia ja wokettajia turpaan.
Seb Tynkkynen, mieti sitä vihanlietsoja.
Miten ihmeessä se olisi muka vassareiden mieleen, että kristofastisti hakkaavat vaimojaan? Vassarit kannattavat feminismiä, vain muslimit ja persut ja muut kristofasistit vihaavat feminismiä ja haluavat pahoinpidellä naisiaan.
Kurmuutuksesta taitavat vasemmisto naiset pitää, kun niin tykkäävät matuttaa maata täyteen?
Ei ne tiedä mitä tekevät, eivät ymmärrä.
SDP:n Tarja Filatovilta kannattaisi kysyä tästä. Tosin hän varmaan ainostaan purskahtaisi iloisen hekumalliseen nauruun. Sillä niinhän hän teki kun helsiläinen imaami ehdotti kaikkien suomaaisten homojen tappamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19105919/imaami-esitti-homojen-tappamista-mita-teki-suomalainen-demarikansanedustaja
Nyt tajusin miksi se rätti ja kaapu täytyy naisella olla, ei näy mustelmat.
Musset on ongelma.
Muslimeilla omat lait kulkee maasta toiseen...
Haloo feministiliike?