Vituttaa nuo parveketupakoitsijat. Pitäisi lailla kokonaan kieltää. Olisi mukava tuulettaa omaa kotia, mutta ikkunasta kantautuu tuo saatanan tupakan haju. On se niin kuvottavaa. Sen sanon vaan.
Parveketupakointi
11
409
Vastaukset
- Anonyymi
Mene lenkille niin rauhoitutaan vähän.
- Anonyymi
Aloittaja asuu ilmeisesti kerrostalossa. Niissähän on ilmastointi. Ei niitä tuuleteta ikkunoista.
- Anonyymi
Nyt minä menen partsille tupakalle. Laita ikkuna kiinni. Niin ei tule huono olo. T. Naapurisi ketjupolttaja.
- Anonyymi
Jos alapuolelta savuaa niin ei pitäisi olla estettä sinun pestä parvekkeen lattiaa jos ala kerran parvekkeessa ei ole parvekelasitusta?
Itse tehnyt sellaisesta putkien eristyseen käytettävistä kevyistä onko materiaali jotain vaahtomuovia putkea? Niitä laiittanut parvekkeen betonin ja seinäkaiteen väliin ja sivuille.
Voit myös mikäli naapuri savusta, niin ostatällöttävän hajuisia sanotaanko niitä suitskkeita. Sellaisen kun panet savuamaan kun tuuli käntyy?
Mitä ei ole kiellety nin se yleinsä sallittu ennen kuin kielletään, taloyhtiöiden säännoissä ei ole kieltoa pissata parvekekaiteen yli?
Ala viulunsoitto, pianon soitti, nokkahuilun harrastajaksi. Päisin saa edustää harjoittelua. Minulla nuoruydessa joskus ylpuolelle tuli asuun pianon soittaja joka ei osanut soittaa mitään, se oli hyvin ärsyttävää.
Eräällä golfkentällä ykkösliputankoja katosti vuosien aikana satoja kun naapurissa talon asukasta ärsytti joka aamuiset kentän ruohon leikkuu. Asukas valitta kuulemma vuosien ajan poliisille joka lopulta kielsi golfkentän aikaiset ruohonleikkuut
- Anonyymi
oi oi kemissä hbaisee tehdas ja sie ihan itea laiska loinen eikö oo varaa tupakoida ottaa olutta.. ei oo juoppo lalli joit rahas tulikko taas putkasta kotia ja viduddaako ei oo jääkaapissako valo haaheheh
- Anonyymi
Nyt mä alan kaljoittelemaan ja pari frendiäkin tuli kylään. Tupakkia kuluu kaikilla juttujen kansssa. Toivottavasti kilinä ei häiritse. T. Naspurisi ketjupolttaja
- Anonyymi
Hyvä naspuri,ehkä apari.😂
- Anonyymi
Vieläkö tupakan käry häiritsee.
- Anonyymi
Ei häiritte mutta tuo silakan paistokäry kyllä häirittee.
- Anonyymi
Osta tuuletin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu115940Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654