DP-kysymys

En ole vielä oikein sisäistänyt tuota tuplapotkun ideaa ja kysyisinkin että onko tuon "käärmeilyn" tarkoitus säästää voimia vai antaako se lisävauhtiakin (tarkoitan, että tuleeko hyöty esiin myös 500 m lyhyemmillä ratamatkoilla)?
2511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sillä saa mentyä rennommin kovempaa. sillä ei kuitenkaan ole tehokasta kiihdyttää. dp auttaa myös lyhyemmillä matkoilla jos sen osaa tehokkaasti... säästyy energiaa kovassa vauhdissa (ei kiihdytysvaiheessa)...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinkelipotku kirjoitti:

En ole vielä oikein sisäistänyt tuota tuplapotkun ideaa ja kysyisinkin että onko tuon "käärmeilyn" tarkoitus säästää voimia vai antaako se lisävauhtiakin (tarkoitan, että tuleeko hyöty esiin myös 500 m lyhyemmillä ratamatkoilla)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu