Mitäs jos jonkinlainen vyö tms josta keventää itseään sanotaan nyt esim 10-15kg ylöspäin veto kumi remmi esim ja kävelymatolla kävelyä. Syy on kipeät alaraajojen nivelet ja normi kävely on tuskallista. Saisi liikuntaa ja mahdollisuus laihtua 20kg eli 80kg painoon. Uimahallin en mene yäk. Ostamassa halvinta kävelymattoa. No niin herjat yms ivat esiin.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Laita kävelymaton kuolleeseen päähän kaksi kirjaa luodaksesi " alamäen ".
Tallustelu helpottuu - Anonyymi00003
Tänään oli mahtava ilma kävellä ulkona eikä polvien nivelrikko haitannut. Piti välillä pysähtyä katsomaan auringon paistetta ja kevään tuloa ja valoa.
- Anonyymi00004
Kokeile juoksumaton sijaan kunnollisia paksupohjaisia lenkkikenkiä jotka joustava ja laimentavat polvien iskua. 1. Kävele äläkä juokse matolla 2. Osta kevyet 500g ja 1 kg kahvakuulapari. Tee kahvakuula treeniä eri liikkeitä opastetaan youtubessa ilmaiseksi.
3. Osta leveä vyö, jota pidät niin että joudut hieman jännittämään vatsaa sisään kävellessä, se polttaa kaloreita kun jännität vatsaa sisään, opettele vyön käyttö.
Kahvakuulan paras liike on good morning, tai squat, eli kun seisot kahvakuulat kädessä taivuta yläkroppa alas niit että kahvakuulat osuvat lähelle lattiaa ja nouse ylö, tee tätä liikettä 2 tavalla, levä haara asento ja kapea haara asento. Leveässä noin metri jalkaterät toisistaan kapeassa melkein yhdessä. 3 kertaa viikossa ja joka päivä puolen tunnuin kävely matolla vyön kanssa. Nämä ovat maailman parhaat liikkeet vyötärön kaventamiseksi, tuloksia näkyy nopeasti kokeile.
T: Jukka
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501168- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434- 16421
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 33398
- 35389
- 31389