Lontoossa asuva ex-missi: Ystävillä pesäpallomailat eteisessä

Anonyymi-ap

Lontookin pilattu matuilla jo kauan aikaa sitten!!

6

253

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se Lontoo ikinä rauhan tyyssija ole ollut Varsin rajua oli meno paikoin 2000-luvun alussa, kun itse siellä asuin ja paikallisten mukaan se oli silloin rauhoittunut aiemmasta. Tuolla missillä ei varmaankaan ole perspekstiiviä aiempiin vuosikymmeniin.

      • Anonyymi

        Nyt se on silti pahempi kuin koskaan. Ei pidä vähätellä ongelmia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt se on silti pahempi kuin koskaan. Ei pidä vähätellä ongelmia.

        No ei ainakaan heidän mukaan, jotka ovat siellä iät ja ajat asuneet. Rauhallisempaa siellä tänään on kuin silloin kun mä siellä asuin. Ei ole syytä liiotellakaan, varsinkaan jonkun missin sanomisten perusteella


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei ainakaan heidän mukaan, jotka ovat siellä iät ja ajat asuneet. Rauhallisempaa siellä tänään on kuin silloin kun mä siellä asuin. Ei ole syytä liiotellakaan, varsinkaan jonkun missin sanomisten perusteella

        Jos asuu paremmassa osassa kaupunkia, niin ei tietenkään silloin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos asuu paremmassa osassa kaupunkia, niin ei tietenkään silloin.

        On sellaisia osia, jotka ovat rauhoittuneet. On sellaisia osia, jotka ovat muuttuneet levottomammiksi. Ja sitten on niitä, joissa tilanne ei ole muuttunut mihinkään. Lontoo on sen verran suuri paikka, ettei siitä joku pieni suomimissi heti mitään. Asukoon nyt ensin kymmenen vuotta siellä, niin katsotaan mikä se mielipide sitten on.

        Se alue, jossa minä asuin, on rauhoittunut melkein kokonaan. Tuo pesäpallomaila eteisessä kuulostaa minun korviini suht normaalilta tilanteelta silloin aikanaan 😀. Tuttavat taas asuvat kuka missäkin, eikä heistä kukaan koe tilannetta erityisen hälyttäväksi, kun ovat sentään nähneet sen ajan ennen vuosituhannen vaihdetta. Erikoista täältä Suomesta tuota tuota kauhistella, vailla mitään henkilökohtaista tietoa paikan päältä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4046
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1920
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1385
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1316
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1205
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1081
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      961
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      939
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      930
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      40
      917
    Aihe