Miksei kukaan usko Kalle Rovanperän mahdollisuuksiin F1 voittajana muutaman vuoden sisään ?

Anonyymi-ap

Kalle on ylivoimaisesti Suomen paras urheilija.
Pitää muistaa tosi asia.

-Tänäkin vuonna Kalle olisi tällä hetkellä rallissa ylivoimaisesti ykkösenä jos sille ei olisi käynyt huono tuuri ja sattunut rengas rikkoja enemmän kuin kilpailijoille.

-Kalle ajoi riftingiä sivutoimisesti ja voitti kaikki sen alan ammattilaiset menen tullen

-Kalle ajoi Porsche cupia osan kaudesta ja voitti lähes kaikki kilpailut .olisi voittanut ylivoimaisesti koko sarjan alansa ammatilaisia vastaan jos olisi ajanut koko kauden ja kaikki kilpailut. Vaikka Porsche takamoottori auta on täysin erinlainen ajaa kuin ralli auto tai sitten aivan erinlainen rifting auto joissa näissä kolmessa ei ole mitään samaa ajettavuudessa ja silti kalle näyttää närhen munat kokeneimmille kaikissa näissä luokissa.

Joten minä ainakin uskon että Kallesta tulee Formula 1 mestari (tuleeko jopa Toyotalta oma auto ??? )
Toyotan moottori tekniikka on 50 v edellä eurooppalaisia
Hybridi tekniikan ne on keksineet ja valmistaneet jo 20v ennen kun Europpalaiset alkoi opettelemaan koko hommaa.
jo -70 Celikoissa oli parempia nykyaikaisempia twin cam koneita kuin nyky saksalaisissa. sama oli Hondissa varmaan moottoripyörä tekniikan ylivoimaisuus teki tämän eron (Toyotan twin cam kannessa luki Yamaha -70 luvulla)

On selvää että ei kalle ensimmäistä kilpailua voita pikku formuloissa eikä isoissakaan mutta toisena vuonna tulee jo voittoja ,se on varmaa.
Kalle on niin hyvä kuski ja Suomen täysin ylivoimaisin ykkös urheilija !
Josta voi tulla maailman paras urheilija vielä.

0

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

        Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
        Ikävä
        94
        9397
      2. Persut: haluamme lisää veroja!

        Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
        Maailman menoa
        72
        4877
      3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

        https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
        Maailman menoa
        44
        4551
      4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        8
        2338
      5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

        Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
        Ikävä
        100
        1576
      6. Miksi pitäisit enemmän

        Minusta kuin siitä toisesta?
        Ikävä
        42
        1373
      7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

        Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
        Lieksa
        51
        1302
      8. Tämmönen höpsö

        Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
        Suhteet
        44
        1286
      9. Heräsin taas sinä mielessä

        Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
        Ikävä
        64
        1252
      10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

        Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
        Ikävä
        169
        1174
      Aihe