Se pallo taas pyörii kuulemma ja muut monot perässä, se kun tämä vuojen aika saa pallon sekasin. Pitää yrittää päässä otsikoihin.
Itä kylässä kiehuu
23
2379
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän jännää nyt on tapahtunut .
- Anonyymi
Se on hyvä kun on noita kesämaa erotuksia, jos ymmärrät mitä tarkotan
- Anonyymi
Joo rauhassa voi askarrella
- Anonyymi
tiiä kymmeniä mutta kyllä sitä aina jotain saa ko paljon kulkee.
- Anonyymi
Ja lisää mennee
- Anonyymi
Luomua tulee
- Anonyymi
Oi oi etelä tuuli... Kannattais varmaan mennä metsään 😀😀😀
- Anonyymi
On varmasti yksi ja iso nenä.
- Anonyymi
pontikka pata kiehuu ja kohthta räjähtää=?
räjähdykset niin keskeistä nykyääån niin nuorisonkin keskenään, hauskaa r5äjäytellä kaikkeq juttuja - Anonyymi
Tulipa taas ajeltutua kiitos joka paskan haukkumisesta lähtee kaksi nuin kuin olette kesäköistä hoksaneet antaa vain tulla nimi merkillä yksi hammasssa
- Anonyymi
Että te mulle mitään voi
- Anonyymi
On hyvä tietää että voi rohki ottaa eikä tartte sääliä
- Anonyymi
Pohjoisesta tuulee.
- Anonyymi
Joulumarkkinoille etelään kuorma😉
- Anonyymi00060
Syksyn sävelet taas ensi syksynä
- Anonyymi00061
Ja lopuksi halvan lihan jamit etelässä
Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT972288Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252