Kukahan tämä mies on, buffetien varjo?

Anonyymi-ap

Olen kuullut huhuja miehestä, joka saa porttikieltoja lounasbuffeteista, koska hänen lautaspinonsa rikkovat painovoiman lakeja. Väitetään, että hän on kotoisin Keminmaalta. Hän liikkuu naamioituneena – lippis, aurinkolasit, joskus jopa tekoviikset. Joku kutsuu häntä Buffetien Fantomiksi. Hän ei puhu. Hän ei jää. Mutta kun hän on käynyt, buffet on tyhjä ja henkilökunta hämmentynyt. Tunnistaako joku?

5

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varastettu miesten musta lompakko Keminmaan Citymarketissa. Jos löytyy, palauttaa voi Cm infoon. Yhteystiedon kun vielä jättää, niin löytöpalkkio luvassa.

    • Anonyymi

      Batman.

    • Anonyymi

      Liedakkalan kauhu H.L

    • Anonyymi

      Olen kuullut eräästä ihmisestä. Kutsutaan häntä vaikka Markuksi (keksitty nimi).
      Markku kasvoi Keminmaan rauhassa, jossa ruoka oli osa arkea ja yhteisöllisyyttä. Kotona syötiin yhdessä, ja jo varhain hän kehitti silmämääräisen annosmittauksen, jota perhe kutsui “Markun metodiksi”. Koulun ruokalassa hän oppi, että oikea paikka linjastossa ja nopea liike olivat avain menestykseen.
      Ensimmäinen porttikielto tuli 17-vuotiaana, kun hän oli täyttänyt lautasen niin korkeaksi, että jälkiruokakulho jäi näkymättömiin. Se ei lannistanut häntä – se sytytti kipinän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      196
      1502
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      921
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      711
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      710
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      636
    Aihe