Olen kuullut huhuja miehestä, joka saa porttikieltoja lounasbuffeteista, koska hänen lautaspinonsa rikkovat painovoiman lakeja. Väitetään, että hän on kotoisin Keminmaalta. Hän liikkuu naamioituneena – lippis, aurinkolasit, joskus jopa tekoviikset. Joku kutsuu häntä Buffetien Fantomiksi. Hän ei puhu. Hän ei jää. Mutta kun hän on käynyt, buffet on tyhjä ja henkilökunta hämmentynyt. Tunnistaako joku?
Kukahan tämä mies on, buffetien varjo?
Anonyymi-ap
4728
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Varastettu miesten musta lompakko Keminmaan Citymarketissa. Jos löytyy, palauttaa voi Cm infoon. Yhteystiedon kun vielä jättää, niin löytöpalkkio luvassa.
Batman.
Liedakkalan kauhu H.L
Olen kuullut eräästä ihmisestä. Kutsutaan häntä vaikka Markuksi (keksitty nimi).
Markku kasvoi Keminmaan rauhassa, jossa ruoka oli osa arkea ja yhteisöllisyyttä. Kotona syötiin yhdessä, ja jo varhain hän kehitti silmämääräisen annosmittauksen, jota perhe kutsui “Markun metodiksi”. Koulun ruokalassa hän oppi, että oikea paikka linjastossa ja nopea liike olivat avain menestykseen.
Ensimmäinen porttikielto tuli 17-vuotiaana, kun hän oli täyttänyt lautasen niin korkeaksi, että jälkiruokakulho jäi näkymättömiin. Se ei lannistanut häntä – se sytytti kipinän.