Puhutaanko musta paskaa

Anonyymi-ap

Pidän jotenkin outona mun tilannetta. Mulla on moni ystävä katkaissut yllättäen välit.. Kaksi ystävää oon tuntenut 7 vuotta ja ovat sen aikana pitänyt muhun yhteyttä. Yks kerta yhdelle laitoin olis kiva nähdä jne. Tuntui että alkoi keksimään tekosyitä ja odotin koska ottaa yhteyttä, no eipä oo moneen vuoteen pitänyt muhun enää yhteyttä.
Toinen ystävä lopetti hiljattain yhteydenpidon jos laitan hänelle viestiä niin ei vastaa whatsapissa mulle mitään. Vaikka kävi tiheästi. Mitä syitä tämmöiselle käytökselle on mua kohtaan? Koska olen ollut ihan samanlainen ku aikaisemmin ne vuodet. Silloin kumpikin ehdottivat näkemistä oma aloitteisesti kerran pari kuukaudessa.

Kolmas oli yks mieheni pariskunta (serkku) kävivät kerran kuukaudessa keskimäärin meillä tai me heillä että pitivät yhteyttä.
Sit yhäkkiä huomasin ettei nyt mitään oo kuulunut. Kerran vuodessa tahtoivat nähdä. Mikä oli mun mielestä outoa, koska 4 vuotta kävivät tiuhaan.

Oon miettinyt onko musta entisessä työpaikassa (kun mut eristettin työporukasta, ei puhuttu mulle mitään vaan muille) niin jotkut juorunut musta heidän korviin etiäpäin. Tämä on yks teoria. Koska työyhteisö oli myrkyllinen ja siksi lähdin pois. Nämä kaks kaveria asuvat samassa kaupungissa kun mun työkaverit että siksi mietin voisko olla että kuultu juttuja

Vai mitä teidän teoria on? Koska on outoa että mut on vaan hylätty ilman syytä.

1

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy suoraan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      131
      5365
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      197
      5051
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3521
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      43
      3119
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3028
    6. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      10
      2685
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      31
      2428
    8. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      270
      2016
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1511
    10. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      89
      1419
    Aihe