En ole hullu!

No kun se on tää jauheliha. Se pisti jälleen haluni on-asentoon. Tää ei oo mitään kuvittelua eikä todellakaan ensimmäinen taikka viimeinen kerta. Oon jo pitkään epäillyt että mitä huumeita karjalle oikein syötetään. Tämäkö on se keino saada syntyvyys nousuun 🤔? Taidanpa tietää mistä ruokavalioni koostuisi mikäli alkaisin tehtailemaan ounlifäänssiä. Sinkkipillerit kans kylykeen buustaamaan kokonaisuutta. Eli mut siis toisin sanoen huumattiin välillisin keinoin. Muista ruoista ei ilmene samaa efektiä. Ehkä jostain makeisesta voi tulla koska olen makealle perso. Siitä puheen ollen, täsähän pittää ottaa vielä hunajaakin 😅🍯🐻🧸. -💊-.
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehkä se johtuu lihasta, ja miksi kulttuurimarxilaiset ajavat kasvisruokaa, että saadaan väestövaihdettua.

Äänestä
  • On se mahdollista. Vielä jos non-eurooppalaiset viis veisaavat ilmastovelvoitteista sekä lihansyönnin demonisoinnista, niin soppa on valmis. Yhteiskunta sisältää ilmiöitä joista osa toimii vastakkaisina toisiinsa nähden.

    Maailman tuotteet valmistetaan lähinnä Kiinassa ja tämä johtuu taloudellisesta ahneudesta. Ilmastokriisiä pyritään virallisen linjauksen mukaan estämään mutta totuus on että Kiinassa ympäristö kärsii voimakkaasti. Lisäksi siellä vastuullinen tuotanto on kyseenalainen.

    Manufaktuurin keskittyminen sinne saa aikaan sen että tavaroita joudutaan rahtaamaan ympäri maapalloa, mikä aiheuttaa ylimääräisiä kuljetuskustannuksia, päästöjä sekä ympäristön pilaantumista.

    Paikallisella tasolla kuten suosi suomalaista olisi vähemmän kuljetusta, ympäristöongelmia ja työllisyys olisi paljon paremmalla tolalla. Valtiot olisivat omavaraisempia. Kansainväliset rahamarkkinat ja eliitin henkilökohtainen ahneus on johtanut nykytilanteeseen. Ei ne oo oikeesti mitään. Mä en ala mihkään lihaboikottiin koska mun silmissä yhteisvastuusta viis veisataan tällä planeetalla muutenkin. Se on vain tekopyhää sanahelinää.

    Jälkikasvua en hanki joten ihan suoraan sanottuna mua ei kiinnosta pätkääkään mitä tulevaisuus tuo tullessaan minun jälkeeni. Tietysti mikäli reinkarnaatio tapahtuu niin silloin olen edelleen k*sessa tällä ballsilla. Ps. Kattelin tänään netistä josko olisin ostanut sieltä tuotteen Kiinasta. Vaate oli loppu niin se sitten jäi toistaiseksi hankkimatta. -💊-.

    Äänestä

Hetkinen... Lihansyönnin inhoaminen on lähinnä naisten juttu. Tästä voidaan vetää johtopäätös että naiset on MANIPULOITAVA syömään lihaa jotta elämä voisi kirjaimellisesti jatkua. Oletuksena siis että jauhelihan syönti vaikuttaa kaikkiin muihinkin ihmisiin kuten muhun. Nimenomaan jauheliha.

Muut lihat eivät sekoita elimistöäni. Ollakseni riittävän spesifi, kyseessä oli sika-nauta. En ole huolissani sianrasvasta koska hengästyn ja liikun tarpeeksi usein. Lisäks paistan lihat sellaisenaan, ilman rasvojen lisäämistä. -💊-.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

No kun se on tää jauheliha. Se pisti jälleen haluni on-asentoon. Tää ei oo mitään kuvittelua eikä todellakaan ensimmäinen taikka viimeinen kerta. Oon jo pitkään epäillyt että mitä huumeita karjalle oikein syötetään. Tämäkö on se keino saada syntyvyys nousuun 🤔? Taidanpa tietää mistä ruokavalioni koostuisi mikäli alkaisin tehtailemaan ounlifäänssiä. Sinkkipillerit kans kylykeen buustaamaan kokonaisuutta. Eli mut siis toisin sanoen huumattiin välillisin keinoin. Muista ruoista ei ilmene samaa efektiä. Ehkä jostain makeisesta voi tulla koska olen makealle perso. Siitä puheen ollen, täsähän pittää ottaa vielä hunajaakin 😅🍯🐻🧸. -💊-.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu