Alle viikko aikaa....

Hei!
Onko hyviä keinoja muutaman kilon painonpudotukseen lyhyessa ajassa? Kysehän on lähinnä nesteen poistamisesta kehosta ja sitä minulla on huonon aineenvaihdunnan vuoksi. Voitko suositella jotain luontaistuotetta? Tai onko hihassasi joku muu jippo?

Kiitos vastauksestasi jo etukäteen!

Ps. Näitä "nosta läski perseesi koneen äärestä ja ole syömättä" -viestejä en kaipaa....
41279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokeile neljän päivän lentoemo-dieettiä. Pitäis lähtee 4 kiloa pois!

Äänestä

Itselläni myös hidas aineenvaihdunta. Minulta lähti 8 kiloa nestettä neljässä päivässä diurexin kanssa. Tosin aiheutti ripulia ja oksentelu olo oli perseestä, eli siitä se extrapotku. Ruokahalukin on vielä kadoksissa, mutta palailee pikkuhiljaa, väkisin saa syödä. Mulla tosin nestettä kertyy extraa noitten muitten lääkkeitten takia. Eli jos esim jotain nesteenpoistajaa saat, mustapörssi/tuttu lääkäri.

Pelkkä hikoilu ei vielä riitä, koska vastaavasti virtsa väkevöityy. Jotkut suosittelee ananaskapseleita, mutta koska luontaistuote on teho pieni, joten annosta täytyy ohjeista poiketen nostaa reilusti.

Äänestä

Ananas ja kahvi poistavat nestettä. Lisäksi jos päivän ruokavaliosi koostuu vain näistä tekijöistä (mitä ei tietenkään pidemmän päälle voi suositella), niin vähäiseksi jää myös energian saantisi.

Äänestä

Kokeile kalifornian dieettiä: kolmena ekana päivänä saa juoda 8 appelsiinin/sitruunan/greipin mehut sekä pitäs juoda n. 3 litraa vettä. Kahtena seuraavana päivänä saa syödä 8 hedelmää (yhtä lajia kerrallaan) ja vettä pitää edelleen juoda. Itse olen juuri selvittänyt viisi päivää tällä dieetillä ja myös liikkunut samaan aikaan. Vielä en ole punninnut loppupainoa, mutta kolmen päivän jälkeen vaaka näytti -2kg! Itse olen kokeillut myös lentoemodeettiä, mutta kiloja ei lähtenyt neljää ja mälkä oli koko ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sokkotreffit kirjoitti:

Hei!
Onko hyviä keinoja muutaman kilon painonpudotukseen lyhyessa ajassa? Kysehän on lähinnä nesteen poistamisesta kehosta ja sitä minulla on huonon aineenvaihdunnan vuoksi. Voitko suositella jotain luontaistuotetta? Tai onko hihassasi joku muu jippo?

Kiitos vastauksestasi jo etukäteen!

Ps. Näitä "nosta läski perseesi koneen äärestä ja ole syömättä" -viestejä en kaipaa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu