Ja koko Petosjytkyhallitus sais jo viimein kaatua.
Vastaukset 16
- Anonyymi
Juuson akka piilottelee.Koko hallitus piilottelee kun pelkäävät vastata mielenosoittajien kysymyksiin.Kyllä ne taas pressan kekkereistä tulee puhuun mukavia ja Lappi kiinnostaa kun viinaa tarttee tai salaista panopaikkaa tai jotain meloneita kestitään.Tuut,tuut!, ja Petterille juna...
- Anonyymi
Ja purra sanoi TV,ssä ennen viime vaaleja : "Köyhiltä EI voi eikä saa leikata meille se EI käy".. Näin sanoi, ja Heti Petti. Ihan heti! Huijas valehtelemalla äänet, ja petti sen jälkeen heti. Alkoi vimmaisesti leikata köyhiltä.... Petosjytky.
- Anonyymi
Niinpä. Persut on kyl pettäneet raskaasti Tavis kansan, ja etenkin Suomen köyhät. . . ( Ja terveydenhuollon romuttavat kokonaan..)
- Anonyymi
PS on pelkkä kokoomuksen ja EK,n sätkynukke.
- Anonyymi
Näin se akka sanoi TV,ssä. Ja huijasi äänestäjiä, petti..
- Anonyymi
Länskän puolesta ! Petturipersut alas ! Länskän puolesta ! Petosjytkyhallitus alas !! Länskän puolesta, kokoomuksen puudelipersut alas ! ((( Petosjytkyttäjät alas )))) PS on totaalinen kokoomuksen orja.
- Anonyymi
Juuso oli kokematon ministeriksi. Varmaan siksi tämä ministerinsalkku annettiin kokoomuksen taholta persuille ja samoin myös valtiovarainministerin salkku.
Näin kokoomus sai syyt leikkauksista persujen kontolle. Persut joutui kokoomuksen likaisen työn tekijäksi, Jok tahtomattaan tai ymmärtämättä ihan kaikkea.
Petteripä se vaan tunnin junalle löytää rahat , eikä yksikään ministeri vastusta. Vastustaako edes eduskunta, jos ei niin silloin tulisi vaihtaa kaikki kansanedustajat uusiin.
- Anonyymi
Juu, Kyllä on SMP, tä Ikävä. Se oli Oikeasti pienen ihmisen/ Köyhät taviksen puolella. PS on petturi.
- Anonyymi
Niinpä. PS petti karulla tavalla, purra huijasi äänet ja petti heti. . .
- Anonyymi
Petturipersut ja petosjytky tuhosi Suomen.
- Anonyymi
koko hallitus sais erota ja palutaa vanhat ajat
- Anonyymi
Ja minkä merkkisellä aseella se persujen vornanen ammuskeli päissään ? Onkos petturipersuilla tietoa..
- Anonyymi
Suomessa alkoi läskin sulatus,ja se kestää.
- Anonyymi
Läskit laihtuu.
- Anonyymi
Hyvä ministeri. Sai aikaiseksi sentään mökilleen kunnon mökkitien. Parempi se on kuin sairaala Meri-Lapissa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561