En tiedä miksi tekivät

Anonyymi-ap

Ilmeisesti laittoivat kirjoitteluni "karanteeniin" useaksi påiväksi, ei tietoa miksi? Käytin vain joitain etunimiä joissain harvoissa kohdissa niin kuin muutki, niiden perusteella ei pitäisi tietää keistä kyse? Sillä vain ehkä hivenen halusi löytää ne kaksi henkilöt jotka pitivät haustaa ajellessa perässä joitain kertoja, harmi etteivät hakeutuneet juttelee varsinki hän yli 18 vuotias mahdollisesti enempiki jo vuosia kun jo ehkinyt kouluttaa ammattiin?
Internetistä löysin toisen henkilön kuvan + nimen, jonka reippaasti näytti häneltä. Toisen tietoja ei ole mistään löytynyt, sekotin hänet toiseen joka valmistunut lukiosta 2024?
Tämähän ei olisi näin kiinnostava juttu jos noita Kemin keskustassa perässä kulkuja ei olisi ollut koppimönkiällä, eikä sitä lähellä ajoa vanhalla tiellä isoa autoa noin 9kilometrin matkan joka kääntyi ja seuraavassa risteyksessä pysähti kuin miettiin jatkaisiko perässä vai menisikö jo Ouluun isommalle tielle (lisäksi varma näköhavainti taustapeilistä jo aiemminki kun ajoin ajoittan niin lähelle takana.

Olipa kiinnostava syksy Kemissä.

Nyt täällä etelässä joskus jutellu koppimönkiäan kanssa ja kertonut Kemissä tapahtumista ja miten monta niitä Kemissä näkyy. Sunnuntaina kun tulin yöllä kaupasta Hotellin parkkialueella oli niitä hyvin kalliitaki koppimönkijöitä jossa on 4-5 istumapaikkaisia. Noin monta koppimönkiä ei vielä täälä näkynyt, oli ihan hetken ruuhka. Siirtelivät niitä jotta mahtui auton kanssa ruutuun.

4

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      (lisäksi varma näköhavainti taustapeilistä jo aiemminki kun siis hän ajoittan ajoi niin lähelle takana.

    • Anonyymi

      Muista lääkkeet,ja korkki kiinni.

      • Anonyymi

        Kiitos muistuttamisesta toveri / toverit M. M. M.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe