Sahasi kameratolpan poikki Savossa !

Anonyymi-ap

Sahaaja arveili jäävänsä sakotta, koska yöllä päätti tehdä tämän ilkityön
piilottamalla kameran!
Jos tämä kuvastaa 30 vuotiaiden savolaisten kollien yleistä älyn tasoa,
niin huonoa tämä todella on!
Mieleen ei näköjään juolahtanut, että laitteella ja sen uudelleenasentamisella
olisi hintansa!
Korvausrahaa mieheltä ei tietenkään löydy, on vain se katsastamaton tonnin
pommi.

21

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ostin uuden akun omaan pommiini. Akkuliike ilmoitti: On sitten ajettava sekalaista ajoa 45 minuutin ajan jokaista moottorin käynnistystä kohti. Muuten akun varaustila laskee.
      Kauppaan 2 km:n matka. Lähdössä startti ja toinen kaupasta lähdössä. Olisi ajettava kaksi kertaa 45 min. = 90 minuuttia. Se on tunti 30 min. reissu.

      Nykytekniikka on ihmeellistä. Pitänee laittaa pieni polttomoottori lataamaan akkua jokaisen ajon jälkeen. Onhan parkkipaikalla sähkötolppa, mutta siitä saa vajaan kaksi tuntia sähköä kerralla ja pitää olla vielä ylimääräinen laturi. Kokeilin tuota laturiakin, mutta talon hallinto akkoineen ahkeroivat tarkastamassa onko bummilla saäköauto.

      • Anonyymi

        Älä mene enään tuohon akkuliikkeeseen . Täysin ammattitaidottomia ohjeita antavat .


    • Anonyymi

      Ei kai ne kuvat edes jää siihen kameraan paikan päälle vaan siirtyvät langattomasti poliisin haltuun, joten kameratolpan hajottaminen oli täysin turha teko.
      Vielä omituisempaa että tekijä on kolmikymppinen "diginatiivi" jonka olisi jo pitänyt tajuta tällainen teknologia, kameran särkeminen kuulostaisi ennemmin joltain kahdeksankymppisen tihutyöltä kun ennenwanhaan ei ollut mitään digiä, mutta eipä ollut näitä kameroitakaan.

      • Anonyymi

        Jutun mukaan vasta löydetystä kamerasta saatiin sakotettavien tiedot.


    • Anonyymi

      Miksi sekoitat jonkun kahdeksankymppisen tähän?
      Yksikään tuon ikäinen ei olisi noin yhteiskuntatottelematon, (yhdyssana)
      eikä ainakaan hakisi paikalle mitään sahaa, vaan maksaisi sakon, kun se
      postiluukusta tipahtaa!

    • Anonyymi

      Kuski ei ilmeisesti tiennyt, että nykyiset kamerat lähettävät kuvansa samantien eteenpäin, eikä tolpan hävittäminen auta siinä mitään. Ei sieltä tolpasta kukaan hae filmirullaa tai muistikorttia. Varmasti siinä rälläköisessään on kamera ottanut vielä sen naamakuvankin talteen, niin auton ja naaman yhdistäminen on käynyt helposti.

      • Anonyymi

        Jutun mukaan noin ei ollut tässä tapauksessa.


    • Anonyymi

      Ja varmasti sahas kieroon.

    • Anonyymi

      No toivottavasti kaverin kiukku helpotti.
      Aika kallis lääke vain.
      Ulosotto kyllä pumppaa rahat vuosien saatossa.

    • Anonyymi

      Se kamera olisi pitänyt tervata aikaisemmin!
      T. Einari 92v. Nilsiästä.

    • Anonyymi

      Kamerat kumoon

    • Anonyymi

      Hattu päästä virantoimituksessa päänsä menettäneen poliisin muistoksi. Onko murhapaikalle ilmestynyt kynttilöitä? Vähän kaukana, että kävisin itse viemässä.

    • Anonyymi

      Eipä tuota älyä ole sinnekään suotu. Kamera olisi pitänyt tietenkin tyhjentää ennen kuin upottaa kallaveteen.

    • Anonyymi

      Säännöt ja kiellot ovat kuitenkin vain niitä varten, jotka ilman niitä
      olisivat täysin pihalla!
      Kannatan kaikkinaista järjestystä ja sen ylläpitoa esim. rangastuksin
      ja ojennuksin, sillä ilman näitä, millään ei enää olisi mitään väliä.

    • Anonyymi

      Jotain on mennyt pahasti pieleen suomalaisessa yhteiskunnassa, että tälläistä edes teoriassa tapahtuu.

      Seuraavaksi rikoksentekijät ampuvat poliisit jos sellainen rikoksen jälkeen jossain näkyy.

      Asia kuvastaa laajemminkin somestakin selviävää persujen joukkoontumista ja voimaantumista, joka aivan selvästi on seuraus nykyisen kaltaisesta some-maailmasta.

      Yhteiskunnan suojaamiseksi tuhoisalta kehitykseltä, some pitäisi sulkea, nämä Amerikkalaiset some-alustat kylvävät tuhoa yhteiskuntiin. Ne tarjoavat kasvualusta epäsosiaaliselle joukkoistumiselle. Joka näiden miljardöörijohtoisten oikeistohenkisten hirviöiden tarkoitus lieneekin, kylvää eripuraa ja kaaosta, mahdollistaen vahvemman oikeuteen perustuvat ääri-kapitalismin.

    • Anonyymi

      On myös nähty kuinka epämiellyttävät kielto ja rajoituskyltit käydään poistamassa, ihankuin tällä olisi jotain vaikutusta itse asiaan.

    • Anonyymi

      Sahasi kameratolpan poikki, on se hurja. On se hurja, kameratolpan sahasi, Savossa. On hurjia savossa, sahasi kameratolpan poikki! On se hurja! Kuuluukohan se MC Hurjat -kerhoon?
      https://www.youtube.com/watch?v=lJiLszrc6s4

    • Anonyymi

      Pyöreä putki on helpompi katkaista putkileikkurilla vai onko neliöputkee ?

    • Anonyymi

      Ahkera on ollut.
      Ennen vanhaan sahattiin vain puita.

    • Anonyymi

      Eikös se ollut itse ilmoittautunut?

      Joissakin maissa kamerarosvous lopetettu koska tuhottu liikaa ja Kanadan osavaltiossa päättivät fiksusti lopettaa äänestyksen perusteella. Lisää suoraa toimintaa Suomeenkin, rosvoille on oikeitakin rikoksia tutkittavaksi jos kyvyt riittää, budjettiin pitää löytää rahat rikkaita verottamalla ja turhat yritystuet poistamalla, samoin leskeneläkkeet jne.

    • Anonyymi

      Sinunhan kannattaisi lähteä ehdolle Eduskuntaan, kun noin viisas olet!
      Ensin tulisi löytää joku lista, jolle sinut listantäytteeksi otetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      171
      8441
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      452
      7590
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      76
      3880
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      160
      3662
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3054
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2785
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      43
      2050
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2046
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1883
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1751
    Aihe