Kuka ja millä perusteella nämä joulukuusissa olevat pallojen lahjat annetaan???
Edellisjoululta tiedän parikin saajaa jotka eivät todellakaan olisi tarvinneet taloudellisen eikä sosiaalisen syyn vuoksi.
Joululahja pallot
Anonyymi-ap
2
279
Vastaukset
- Anonyymi
niinpä, moni tarvitseva ei todellakaan sa mithään. jos et ole lähi sukulaisia etkä ruikuta niin oo ilman mitään apuja.
Onneksi alkoholisteille annetaan ruokalahja kortteja jouluksi useilta saa ne ostaa halvemmalla. 50e kortti 20e.
noita kortteja kun ei jaeta niille jotka ei oo sossujen asiakkaina . eikä siis tutuntutun tuttuja.
Hyvää Joulua. - Anonyymi00003
Kauniit naiset valmiina chattiin 💦 Tule mukaan! https://Stefanie.hoty.lat/Stefanie#/?/?/nafwe3ioy
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1228725Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4387998Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115573Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825209Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295039Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373547- 1253254
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353146Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin863145Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps262745