Pitäskö muuttaa kävelytekniikkaa vai onko niin ettei pysty kun on paksut reidet&pakarat jolloin väistämättä askel levenee ulommas??
Tuntuu että kun yritän kävellä kapeammin, niin ei siitä tule yhtään mitään kun reidet hinkkaa toisiaan liikaa.
Suurimmalla osalla lumihangella näkee että askel on ns normaali.,mutta minulla ei ole normaali askel.
Onko tämä synnynnäistä että voiko sitä edes muuttaa ja tarviiko sitä muuttaa ollenka?
Tässä on vain se huono puoli että kävely on hieman kankeaa vääntämistä ja väätöstämistä (kuin ankka) ja sen seurauksesta kävelylenkit on aina raskaita tehdä vaik olisi matalasykkeen lenkkejä.
Pitäskö muuttaa kävelytekniikkaa vai johtuuko leveä askel siitä
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224825Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171942- 4031711
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71259Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3761216- 751145
- 741055
- 921008