Onko väärinpääteltyä tämä seuraava???

Anonyymi-ap

Aloin pohtia että taktillisesti tennispelaajan sijoittuminen kentällä mahdollisimman keskellä (melkein koko ajan) vai onko jollain tennikseen perehtyneellä tietoa?

Minä en siis tennispelaaja vaan mietin tuollaista.

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pahoittelut epäselvyydestäni!
      tarkoitin siis että onko paras taktiikka seistä kentän päädyssä keskiosassa?

      eikös suurin osa pelaa näin vai pelaako?
      kai sitten ratkaisee eniten lyöntivoima koska monilla huipuilla on noin samaa tasoa oleva tekniikka&taktiikka niin silloin kait ratkaisee lyöntivoima ja pelaajan nopeudelliset ominaisuudet.

      vai onko näin?

      • Anonyymi

        Kyllä se niin on, että kentällä kannattaa seistä. Keskellä on hyvä, niin yltää joka suuntaan. Ei kannata ihan päädyssä seistä.
        Jos tuntee vastapelurin, saattaa osata asemoida itsensä sen mukaan. Jokaisella lyöjällä on omat maneerinsa. Sitä voi myös päätellä kehonkielestä, mihin se kyseinen peluri aikoo lyödä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      681
      2593
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1296
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1168
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      12
      1125
    5. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      43
      978
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      965
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      105
      939
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      883
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      751
    Aihe