Heillä kun on rahaa kehittää autoista edullisempia ja luotettavampia.
Osa näistä tämän päivän sähköautoista katoavat iltaruskoon.
Minua ei tuotekehitys kiinnosta ja siksi odototan että tyhmemmät maksavat oppirahat.
Osa näistä tämän päivän sähköautoista katoavat iltaruskoon.
Minua ei tuotekehitys kiinnosta ja siksi odototan että tyhmemmät maksavat oppirahat.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oletpa sinä taas kerran melkoinen idiootti. Ei nykyisten sähköautojen elämä lopu kun uusia tulee mukaan, kaikki ne ajetaan loppuun kuten kaikki muutkin.
Olen todellakin idiootti!
Uusia sähköautomerkkejä tulee koko ajan, kuten aikanaan polttomoottori autojakin.
Suuri osa niistä on painunut iltaruskoon ja horisontin taakse.
Niin tulee käymään sähköautomerkeille, vain parhaat selviävät , kuten Standard electric.
Uudet innokkaat ja rahakkaat maksavat tuotekehityksen, he vain eivät tunnu ymmärtävän osaansa.
Kaikkia ei tulla todellakaan ajamaan loppuun, tai no toisille loppu tulee aimmin kuin toisille.
En halua ostaa autoa jonka loppu tulee ennemmin.
Tämä oli hyvä uutinen. Sähköautoni on ollut varhaisempiin tekniikoihin perustuvia autoja parempi, luotettavampi ja edullisempi. Jos kehitys todella tekee sähköautoista vielä parempia, otan tämän kehityskulun ilolla vastaan. Minä idiootti olen tässä samalla säästänyt kolmessa vuodessa enkä noin 20.000€ sitä oppirahaa :D
No taidat kovasti liioitelle tuon "säästösi" kanssa, sillä sähköautossa on kalliit vakuutukset ja arvonalennus nopeampaa kuin polttiksilla. Sinun on täytynyt ajaa mahdottomia kilometrejä saadaksesi tuon tason säästöjä ja verrata sitä hurjia kuluttavaan bensa-autoon.
Tälle palstalle kirjoittavat pääasiassa sähköuskoon tulleet.
Vaikuttaa että sähköjehovat tutkivat sähöauto Herätkää lehtiä, kokoontuvat sähkövaltakunnan saleille vahvistmaan uskoaan.
On kuitenkin vielä tervehenkisiä agnostikkoja jotka katselevat sivusta hihhuleiden touhuja.
On jumalan pilkkaa kritisoida sähköautoja niiden ominaisuuksia tai kannattavuutta.
Sähköjehovat ovat rasistisia extrakisteja jotka pilkkaavat meitä koetettuun tekniikkaan luottavia.
Kyllä tuo on ihan mahdollinen lukema. Itse ajan noin 50.000 vuodessa, ja kolmessa vuodessa on tullut kilometrikorvauksia enemään kuin kulut+ auton hankintahinta. Aikaisemmalla bensavehkeellä sai juuri ja juuri välirahan katettua. Joo, ja halvemmalla ja pienemmällä "säästäisi" enemmän, mutta ei noita kilometrejä millään vanhalla pikkuautolla viitsi ajaa.