Vasemmiston meppi Li Andersson kommentoi tiedotteessa komission asettaneen tämän myötä Suomen myös "

Anonyymi-ap

Vasemmiston meppi Li Andersson kommentoi tiedotteessa komission asettaneen tämän myötä Suomen myös "yhteiskunnallisen kehityksen tarkkailuluokalle" kasvavan eriarvoisuuden riskin johdosta.

Anderssonin mukaan asia on osoitus Suomen Punahuulihallituksen aikaan saamasta Holtittomasta velan otosta sanna marin 41 miljardia velkaa jaettii päämääräämättömäästi sinne tänne siitä maksamme nyt korkoja ja velkaa. ja se on ainoastaan sanna marinin hallitusen vika ja hallituksen politiikan vaikutuksista.

- sanna marinin Hallitus on kasvattanut suomalaisten eriarvoisuutta muun muassa rajuilla sosiaaliturvan leikkauksilla, työntekijöiden asemaan kohdistuvilla heikennyksillä sekä ennen kaikkea romuttamalla ihmisten luottamuksen, joka näkyy niin taloudessa kuin työllisyydessä.

Komission raportin mukaan Suomi on vajonnut EU:n keskiarvon alle esimerkiksi työttömyysprosentin, nuorisotyöttömyyden ja 18-24-vuotiaiden koulutuksen kesken jättävien nuorten osuudessa.

8

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      puuttinin verikoirat sdp vasemmisto vihreet

    • Anonyymi

      oppositio polttaa cannabista ja haaveilee sosialismista sdp yms.

      • Anonyymi

        Sekä pitää venäläisille annettua kinteistöjen ostokieltoa rasismina kuten Kimmo Kiljunen asian kiteytti videolla.


    • Anonyymi

      ”Peukku” leviää Suomessa poikkeusvauhtia – Immun ilmestyskirja näyttää, mitä ilmiö on tehnyt Töölölle: katso jakso ilmaiseksi ISTV:stä


      huume myöteiset puolueett

      kohta rovaniemellä ,levillä

      ala sampo kaulanen psykedeeli kanakopeissa

    • Anonyymi

      airnb huume vekkulit

    • Anonyymi

      No onhan vielä lestadiolaiset, jotka eivät juo viinaa, kuolevat tosin tupakan altistavaan syöpään sekä islaminuskoiset, jotka edustavat machoja. Näiden johdolla Suomi nousuun. Hyvin menee! Ja asuntopula.

    • Anonyymi
    • Anonyymi00010

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8546
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7797
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      10
      5388
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5039
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4839
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      236
      3339
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3074
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      2956
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      84
      2945
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      24
      2566
    Aihe