Itärajan aita

Anonyymi-ap

Se suosiin Venäläisiä kun nyt venäläiset voi rakentaa aivan aidan toiselle puolelle Venäjän puolelle mitä vain minkä Venäjä hyväksyy. Vastaavan laista näkee Yhdysvaltojen ja Mexikon rajalla?
Nyt jopa tiheytetty aitaa niin ettei juuri läpi näy. Venäläiset voi nyt piilottaa toiselle puolelle jotain, aita estää Suomen puolelta ylitykset joten venäläisten ei tarvitse olla huolissaan tavaroiden katoamisista.
Aita on erinomainen venäläisten kannalta, kaiken valmistelun voivat nyt tehdä jopa kahdenmetrin päähän Suomen rajaa ja näkymättömissä mahdollisissa tulevissa rakennuksissa.

8

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meilä on käytössä himarssit sun muut. Eikhään se yks rakennus pois saaha jos tarttee

      • Anonyymi

        Pian suomalaiset kiipeisi tikkailla yli aidan jos venäläiset tekisi heidän puolelle ryypykuppilan jossa bordelli?
        Siinä olisi monella vaikea katella / kuunella meitin puolelta kun Venäjän puolella olisi monen laista kivaa?


    • Anonyymi

      Rakentaa... Hyvä huuli. Jättömaata yleensä tulee kuten aina.

    • Anonyymi

      Älkä te huoliko. Me otettaan laatokka ääninen vienanmeri linja

    • Anonyymi

      Suomessa on niin paljon vassareita ja piiperöitä ja homoja että ne oikein tarjoavat viholliselle maamme ja itsensä. Mamut luikkivat karkuun.

    • Anonyymi

      Uskomatonta mihin ihmisen pahuus johtaa. Pakuus pitää olla sisäinen ominaisuus ja voi saada aikaan mittavia tuhoja suurissakin mittakaavoissa. Melkein kaikki euroopan johtajat ovat aikoinaan ennen demokratiaa omanneet tämän piirteen ja ryssän maissa se on vielä ainoa tapa johtaa. Kansan pitäminen pelon alla on oiva keino vallan jatkumoon. Sen vuoksi esuomikin rakentaa aitoja, suohautoja ym itään. Samaa tekevät kaikki itää lähellä olevat maat.

    • Anonyymi00008

      Käytännössä ihmiset kun joukolla päättäisivät ylittää itärajan ilman aseita äidit, isät, vanhat, lapset koirineen kissoineen, niin Suomessa eivät voisi tehdä juuritaan mitään? Joku ehkä kylmästi ampuisi jonkun ja todennäköisesti myöhemmin tuomittaisiin mahdollisesti jopa Haagin tuomioistuimessa?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      16
      2206
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1509
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1450
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1332
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1295
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1194
    7. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      1148
    8. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      33
      1115
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1077
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1046
    Aihe