Harmittaako, kun et saanut tänä vuonna kutsua Linnan juhliin?
Harmittaako kuinka paljon?
29
806
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kerran kätellyt virkaa tekevää Suomen pääministeriä.
Presidentin kättelyä en ole kokenut, tienaisiko sillä paljon rahaa? Jos ei tienaa, voi jäädä ihan hyvin välistä. Pärjää ilman kättelyäkin, ehkä jopa paremmin.
AV - Anonyymi
Hirveä pettymys. Menee ohi jopa kaivatun aiheuttamasta pettymyksestä.
- Anonyymi
Kaivattua pitäisi lätistellä vähän turpiin, niin ymmärtäisi missä mennään. Ei fyysisesti, vaan henkisesti.
Hetkessä syntynyt ajatus. Ei välttämättä koske sinua. - Anonyymi
Itseä ei harmita, mut olisinko ylpeä, jos joskus saisin kutsun sinne? Olisin!
Ei sinne taida päästä farkuissa.
Ei harmita. Minulla on aitiopaikka täällä kotisohvalla (suoristan kruunun ja jatkan juhlintaa). 👑
Linnan juhlat on ns. "spectators sport". 😁✨- Anonyymi
Otatko huikkaa siinä samalla?
- Anonyymi
tosi.typy kirjoitti:
En. Täällä on kupissa inkivääriteetä.
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Anonyymi kirjoitti:
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Ei ole. Yksin ryypiskely ei kuulu tapoihin. Saatan ottaa lasillisen hyvässä seurassa, mutta en yksinäni. Eihän siinä ole mitään järkeä.
- Anonyymi
tosi.typy kirjoitti:
Ei ole. Yksin ryypiskely ei kuulu tapoihin. Saatan ottaa lasillisen hyvässä seurassa, mutta en yksinäni. Eihän siinä ole mitään järkeä.
Maun vuoksi tietenkin! Saa paremmin untakin kun lämmin koskenkorva kihelmöi ja maistuu kitalaessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Saatko ihan liksaa, henkistä väkivoimaa tai muuta runsasta elämäniloa sillä että jupiset hiekat kalsongeissa näille palstaäijän hahmoilla ihan se ola sulosuu napsaten?
- Anonyymi
Miten niin en saanu. Täällä sitä ollaan lörtsyä vetämässä. Hyvää on.
- Anonyymi
Ei todellakaan harmita, olin toisissa hienoissa juhlissa.
- Anonyymi
Tanssisalissa ihmisellä oli tilaa liikkua noin neliömetrin verran.
- Anonyymi
Kyllä harmittaa, sillä Jennin silmät ovat siniset.
Ihanaa
❤️❤️❤️❤️- Anonyymi
Rakentava kommentti
Koska olen aiwan lääpällään tähän kykyyn, niin en puhu mistään.
En maitse mitään.
Ketään.
Olen vaiti.
❤️❤️❤️❤️❤️
Olipas rasittava kokemus kuunnella linnan juhlat.
Alkaa nämä juonnot olemaan aika typeriä.
Samanlaista tauotonta mölinää kuulee radiosta.- Anonyymi
Ero tästä tulee.
Muori koettaa painostaa minua tekemään jotain merkittävää, jotta minut (siis hänet) kutsuttaisiin linnaan.
Minua kun homma ei hutsaa ollenkaan.
-keinovaginamies- - Anonyymi
Ihan kamalaa olis ollu. Hirveä stressi kaiken muun liian suuren tehtävämäärän päälle. Pahimmassa tapauksessa olis jääny ilmoittamatta että kiitos mutta ei kiitos, ja sitä olisi taas saanut hävetä lopun elämäänsä, kun ei edes sellaista saanut aikaiseksi.. pelkkää stressiä ja ahdistusta!
Onneksi ei se arpa osunut. Lottonumerot tosin sais ens viikolla osua kohdilleen...
xLiner - Anonyymi
En pidä juhlissa olosta, jos joskus kuitenkin kutsuttaisiin juhliin, olisi pakko mennä kunnioituksesta presidenttiä kohtaan. Tilanne olisi enemmänkin painajainen kuin odotettu.
Enemmän harmittaisi, jos joku hyvä kaveri järjestäisi bileet, jonne en saisi kutsua. Linnan juhlat on kuitenkin pönöttämistä eikä virheille ole sijaa median vuoksi.
- Anonyymi
Kyllä sitä muualtakin ilmaista muonaa löytyy ehkä jopa napanderia. Aina halunnu hampurilaisen ja ilmaista viunaa
- Anonyymi
Kerran olen ollut Linnan juhlissa Ahtisaaren aikaan ja se kyllä riitti. Ei ole enää mitään hinkua vaikka kutsu tulisikin
Harmittaa, yöunet meni niin kuin Martti Vainiolta dopingkäryn jälkeen
Enemmän harmittaa kun en saanut ylennystä.
Olisihan nuo linnan juhlat kiva päästä kokemaan. Valmistautuisi kunnolla ja ottaisi vaikka tanssitunteja. Sitten illalla liidättelisi neitoja pitkin parkettia. Olisihan se komiaa.
Olisihan se myös yleisöllekin jotakin ihmeteltävää kun juontajat selostaisiavat " ja sieltä saapuu sinkkupalstan m184; luonnollisesti ilman daamia."- Anonyymi
Nyt nauroin ääneen. Sori siitä.
- Anonyymi
Olisihan tuolla kiva kerran päästä käymään. Kun tykkään unelmoida, ajattelin että jos saisin kutsun, pyytäisin lainaksi mekon asuinalueeni naiselta, joka on käynyt juhlissa usein mutta jäänyt pois kansanedustajan tehtävistä ja palannut siviiliammattiinsa. Uskon että hänellä on kaapin nurkassa asuja, jotka olivat tyylikkäitä, eikä liian näyttäviä. Lisäksi unelmoin, että kadetti pyörittäisi minua valssissa ja bookiessa.
On sitä vaan aika hölmö mutta ois kiva mennä ja unelmointi ei maksa mitään. Saisi sitten vanhana kiikkustuolissa muistella.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381314En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?139824Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709