Harmittaako, kun et saanut tänä vuonna kutsua Linnan juhliin?
Harmittaako kuinka paljon?
29
792
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kerran kätellyt virkaa tekevää Suomen pääministeriä.
Presidentin kättelyä en ole kokenut, tienaisiko sillä paljon rahaa? Jos ei tienaa, voi jäädä ihan hyvin välistä. Pärjää ilman kättelyäkin, ehkä jopa paremmin.
AV - Anonyymi
Hirveä pettymys. Menee ohi jopa kaivatun aiheuttamasta pettymyksestä.
- Anonyymi
Kaivattua pitäisi lätistellä vähän turpiin, niin ymmärtäisi missä mennään. Ei fyysisesti, vaan henkisesti.
Hetkessä syntynyt ajatus. Ei välttämättä koske sinua. - Anonyymi
Itseä ei harmita, mut olisinko ylpeä, jos joskus saisin kutsun sinne? Olisin!
Ei sinne taida päästä farkuissa.
Ei harmita. Minulla on aitiopaikka täällä kotisohvalla (suoristan kruunun ja jatkan juhlintaa). 👑
Linnan juhlat on ns. "spectators sport". 😁✨- Anonyymi
Otatko huikkaa siinä samalla?
- Anonyymi
tosi.typy kirjoitti:
En. Täällä on kupissa inkivääriteetä.
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Anonyymi kirjoitti:
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Ei ole. Yksin ryypiskely ei kuulu tapoihin. Saatan ottaa lasillisen hyvässä seurassa, mutta en yksinäni. Eihän siinä ole mitään järkeä.
- Anonyymi
tosi.typy kirjoitti:
Ei ole. Yksin ryypiskely ei kuulu tapoihin. Saatan ottaa lasillisen hyvässä seurassa, mutta en yksinäni. Eihän siinä ole mitään järkeä.
Maun vuoksi tietenkin! Saa paremmin untakin kun lämmin koskenkorva kihelmöi ja maistuu kitalaessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kossuterästyksellä kuitenkin.
Saatko ihan liksaa, henkistä väkivoimaa tai muuta runsasta elämäniloa sillä että jupiset hiekat kalsongeissa näille palstaäijän hahmoilla ihan se ola sulosuu napsaten?
- Anonyymi
Miten niin en saanu. Täällä sitä ollaan lörtsyä vetämässä. Hyvää on.
- Anonyymi
Ei todellakaan harmita, olin toisissa hienoissa juhlissa.
- Anonyymi
Tanssisalissa ihmisellä oli tilaa liikkua noin neliömetrin verran.
- Anonyymi
Kyllä harmittaa, sillä Jennin silmät ovat siniset.
Ihanaa
❤️❤️❤️❤️- Anonyymi
Rakentava kommentti
Koska olen aiwan lääpällään tähän kykyyn, niin en puhu mistään.
En maitse mitään.
Ketään.
Olen vaiti.
❤️❤️❤️❤️❤️
Olipas rasittava kokemus kuunnella linnan juhlat.
Alkaa nämä juonnot olemaan aika typeriä.
Samanlaista tauotonta mölinää kuulee radiosta.- Anonyymi
Ero tästä tulee.
Muori koettaa painostaa minua tekemään jotain merkittävää, jotta minut (siis hänet) kutsuttaisiin linnaan.
Minua kun homma ei hutsaa ollenkaan.
-keinovaginamies- - Anonyymi
Ihan kamalaa olis ollu. Hirveä stressi kaiken muun liian suuren tehtävämäärän päälle. Pahimmassa tapauksessa olis jääny ilmoittamatta että kiitos mutta ei kiitos, ja sitä olisi taas saanut hävetä lopun elämäänsä, kun ei edes sellaista saanut aikaiseksi.. pelkkää stressiä ja ahdistusta!
Onneksi ei se arpa osunut. Lottonumerot tosin sais ens viikolla osua kohdilleen...
xLiner - Anonyymi
En pidä juhlissa olosta, jos joskus kuitenkin kutsuttaisiin juhliin, olisi pakko mennä kunnioituksesta presidenttiä kohtaan. Tilanne olisi enemmänkin painajainen kuin odotettu.
Enemmän harmittaisi, jos joku hyvä kaveri järjestäisi bileet, jonne en saisi kutsua. Linnan juhlat on kuitenkin pönöttämistä eikä virheille ole sijaa median vuoksi.
- Anonyymi
Kyllä sitä muualtakin ilmaista muonaa löytyy ehkä jopa napanderia. Aina halunnu hampurilaisen ja ilmaista viunaa
- Anonyymi
Kerran olen ollut Linnan juhlissa Ahtisaaren aikaan ja se kyllä riitti. Ei ole enää mitään hinkua vaikka kutsu tulisikin
Harmittaa, yöunet meni niin kuin Martti Vainiolta dopingkäryn jälkeen
Enemmän harmittaa kun en saanut ylennystä.
Olisihan nuo linnan juhlat kiva päästä kokemaan. Valmistautuisi kunnolla ja ottaisi vaikka tanssitunteja. Sitten illalla liidättelisi neitoja pitkin parkettia. Olisihan se komiaa.
Olisihan se myös yleisöllekin jotakin ihmeteltävää kun juontajat selostaisiavat " ja sieltä saapuu sinkkupalstan m184; luonnollisesti ilman daamia."- Anonyymi
Nyt nauroin ääneen. Sori siitä.
- Anonyymi
Olisihan tuolla kiva kerran päästä käymään. Kun tykkään unelmoida, ajattelin että jos saisin kutsun, pyytäisin lainaksi mekon asuinalueeni naiselta, joka on käynyt juhlissa usein mutta jäänyt pois kansanedustajan tehtävistä ja palannut siviiliammattiinsa. Uskon että hänellä on kaapin nurkassa asuja, jotka olivat tyylikkäitä, eikä liian näyttäviä. Lisäksi unelmoin, että kadetti pyörittäisi minua valssissa ja bookiessa.
On sitä vaan aika hölmö mutta ois kiva mennä ja unelmointi ei maksa mitään. Saisi sitten vanhana kiikkustuolissa muistella.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1126949Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1034648L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473918TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133314Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6651958Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2151318- 661318
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j501256Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12952