Mulla on surullinen, tyhjä ja vähän arvoton olo. Tuntuuko susta että tämä oli tässä?
Mitä sä ajattelet nyt
Anonyymi-ap
21331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Et kerro kysytkö mieheltä vai naiselta?
Naiselta kysyn.
Kuka kysyy?
Toivon että saisimme jutella reilusti.
Oletko ollut tosissasi..mua sekoittaa kaikki asiat, sun käytös silloin kun olin vilpitön ja muutakin.
Väärinkäsityksiä sattuu. Jos olisit Hän. En todellakaan toivo, että tämä olisi tässä.
On epätodennäköistä että täällä ne oikeat lukee.
En ole koskaan ollut vilpillinen. On vain niin raskaita kokemuksia ja tunteita ollut käsittelyssä, etten ole kyennyt parempaan. Varmasti myös kyse on ollut virhearvioinneista ehkä puolin ja toisin. Kovin mielelläni selvittäisin asioita kanssasi.
Uskon että on ollut raskaita juttuja. Olen tosi väsynyt, enkä pysty enää järkeilemään.
Vähänkin on paljon, eikä mitään tapahdu jos siitä nyt haaveilen, mutta ehkä se tapahtuu jos yritän ajatella muuta.
Levollista unta. Kuten sanoin, olen valmis kohtaamaan ja selvittämään asioita kanssasi, jos vain itse haluat.
Kaipaan sinua ja haluan vain nähdä. Halata sinua perjantaina. ❤️
Toivottavasti nähdään perjantaina. ❤️ Muista että lupasit täällä aiemmin. 😊
No eikös me nähdä?
Sun siis pitäisi se tietää
Tuntuu. En tiedä mitä enää tekisin.
Ajatelen et mun pitäis hävitä täältä. Ei minusta kukaan pidä.
Kenestä
On tapahtunut liikaa.
Joo ulkona on nyt sateista ja pimeää, mutta ei sen takia nyt tarvitse alkaa ranteita auki vetää.
Älä huoli! Pian haluan nähdä vakipaikassasi hoitohuoneen vieressä unisex toimistossa ovi lukittuna. Ymmärsithän vinkin... lähellä valoa ja korkeutta isojen honkien lumossa ja huumaavassa tuoksussa elämän jatkuvuuden kannalta. Olemme koulumme jo käyneet ja oppimäärä kyllä riittää matkalle mitä turvallinen ja vakaa elämäntilanne vaatii. Tukea ja turvaa molemmin puolin. En pelkää haasteita, kun tiedän niiden olemassaolon, mutta aina se aurinko paistaa sinne risukasaankin
Kuin hänelle:
Tuntuu siltä, että tätä kautta kommunikointi on vaan liian hankalaa ja uuvuttavaa, kun ei voi varmaksi tietää, mikä viesti on sinulta. Olen kyllä tunnistanut sinut muutamasta viestistä, joihin olen vastannutkin, mutta välillä on aika lailla hakuammuntaa. Luulin, että oltaisiin nähty eilen illalla, mutta ilmeisesti kirjoittelin jonkun muun kanssa, koska en nähnyt sinua ja uskon, että olisit ilmoittanut viestiketjuun, ettei minun olisi turhaan tarvinnut odotella. Menen nyt huomenna taas töihin sekä la, mutta hankalaahan tämä on, kun meillä ei ole toistemme yhteystietoja eikä tietoa toistemme työvuoroista.
Seuraavan kerran, kun näet minut, tule rohkeasti käymään, vaikka juuri ennen kuin suljen liikkeen, silloin siellä ei yleensä juurikaan muita ole. Annan sinulle numeroni, niin kommunikointi helpottuu huomattavasti eikä mitään turhia väärinkäsityksiä pääse syntymään 😉. Omalta puoleltani mikään ei ole muuttunut, ts. haluan edelleen tutustua sinuun paremmin. Toinen asia sitten on, näetkö koskaan tätä kirjoitustani... -Sanna yläkerrasta
Mun olo on kevyt ja leijuva. Mä luulen, että tää oli tässä. ❤️