Myydään kerrostaloja, kauppakeskuksia ja kouluja

Anonyymi-ap

Kemijärvi on nyt kerralla kaupan. Särkimäellä kerrostalo, Tohmossa koulu ja keskustassa kauppakeskus. Esittely käynnissä. Hitsit Kemijärven poliitikot. Tähän jamaan ootte kylänne saaneet. Lisää on tarjolla Asuste ja Säästöpankki. Te tollot riitelette Pumppuvoimaloista. Eikö nyt pitäisi kääriä hihat ja tehdä muuta. Valtuuston kokous oli järkytys. Ettekö te tajua. Kemijärvi on tuhon oma jos te jatkatte noin. Uusia puolet ja nuorinkin riitelee suu vaahdossa. Hävetkää.

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kerroppa mitä pitäisi tehdä riitelyn sijaan. Minä tiedän, eikä se ole pumppuvoimala.

    • Anonyymi00002

      Kemijärvi on suurin typerys. Kaikista pahinta poliitikot. Kylän keskus on kuin Sarajevo. Tyhjiä taloja, riitaisia ihmisiä ja yhden asian liikkeitä joka vaaleissa. Nyt myynnissä koko kylä, tai ilmeisesti puolet. Jatkakaa samaan malliin. Loppu tulee.

    • Anonyymi00003

      Mistä löytyisikään ne uudet nuoret innovatiiviset ajattelijat valtuustoon. Ei yhden asian liikkeitä. Eikä etenkään yhtään vanhaa riitelijää ja räksyttäjää, näitä vanhojen asioiden kaivelijoita. Nykymeno on surkeaa katseltavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5520
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1522
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      961
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      832
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      812
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      807
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      779
    Aihe