Joulu valot

Kyllä on komeat jouluvalot kylillä,aivanko jossain takapajulassa asuttais
8800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

?????????

Äänestä

Niinhän me pikkukulliset asutaankin.

Äänestä
  • Ei me kaikki olla pieni killisiä,suurin osa asuu keskustan riveissä

    Äänestä

Laittaisit Sinä itse malliksi kunnon valot. Jospa sitten me muutkin oppisimme.

Äänestä

Käy päivälä ettet sekoaa.

1Äänestä

Ei saa edes valohoitoa,takapajula.

Äänestä

Pello on jokivarren takapajula, etkö tiedä,

Äänestä
  • Lapin korkein veroäyri ja Suomen kallein vesi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä on komeat jouluvalot kylillä,aivanko jossain takapajulassa asuttais

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu