Missä vika?

Anonyymi-ap

Olen aina miettinyt, miksi yleensä naiset eivät halua parisuhdetta kanssani, eli haluaa vain joko hetken hupia tai jotain vastaavanlaista leikkimistä. Tekevät aloitteen yleensä. Itse en tee yleensä sen takia, koska muuten en tiedä pitääkö nainen minua millään tasolla viehättävänä vai ei.

Olen kuitenkin omasta mielestäni ihan järkevä, sekä suht määrätietoinen tyyppi. Olen myös 185cm pitkä ja ulkonäköäni/kasvonpiirteitäni kehutaan monesti. Jostain kumman syystä toki yleensä vain muitten (tuntemattomien) jätkien toimesta eikä naisten🙄. Vähän ehkä outoa omasta mielestäni.

No joo. ehkä ei pitäisi baarista etsiä, mutta en keksi parempaa😅. Ehkä jostain salilta tai muun harrastuksen kautta. Töistä ei ilmeisesti. Ehkä koulun kautta sitten.

Lapsena pidin itteeni kyllä tosi hyvännäkösenä ja tärkeenä tyyppinä. Onneksi vanhemmat osasivat lytätä tämänkaltaisen ylimielisyyden minusta pois ja palauttivat maan pinnalle. Tämän jälkeen olen muuttunut tosi hiljaiseksi ja araksi, mutta myös nöyräksi ja jokaista ihmistä kunniottavaksi. Olen kyllä aina ollut melko ujo.

Enkä myöskään ole mikään robotti, että osaan olla sopivan rento ja tehdä myös osan ratkaisuista enemmän tunnepohjalta. Se on välillä ihan hyvä juttu.

Tykästyn yleensä hieman (muutaman vuoden) vanhempiin naisiin.

0

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

        Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
        Maailman menoa
        17
        2573
      2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

        Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
        Maailman menoa
        92
        2455
      3. Miten kauan sulla menisi

        Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
        Ikävä
        202
        1344
      4. Kaivattusi silmin

        Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
        Ikävä
        121
        1228
      5. Miksi me oikein

        Rakastuttiin?
        Ikävä
        89
        1221
      6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

        ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
        Maailman menoa
        279
        1141
      7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

        Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
        Perussuomalaiset
        18
        974
      8. Martina ja Matias

        Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        211
        949
      9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
        Suomussalmi
        12
        937
      10. Millaisia tunteita

        Sinulla on minua kohtaan?
        Ikävä
        59
        863
      Aihe