Eikö yleensä tällaisten hankkeiden käyttöönotossa pidetä joku puhe? Ei ollut puheenpitäjiä nyt. Eikö se Iivari ole niitä kovasti itselleen vaatinut. Olis nyt pitänyt kun oli vielä paikalla. Vai jäikö luntti kotiin? Ei uskaltanut ulkomuistilta alkaa. Olis jääny vielä väliin piilotetut pumppuvoimasutkaukset sanomatta. Voi olla jatkossa puheenpitäjistä uupeloa kun tästäkin halusi numeron tehdä ja viedä ihan tilapäiseen valiokuntaan. Mopo pois tuommoiselta muorilta joka ei edes sitä hallitse.
Valometsän juhlapuhe
Anonyymi-ap
22944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Nivala piti puheen, se oli ennakolta ohjelmassa mainittu. Ei kannata Sirpa Iivaria syyttää tästäkin.
Ei siellä mitään juhlapuhetta tarvinnut riitti kun oli avajais puhe
Juhlapuhe olisi herkästi kehittynyt pumppuvoimalavastaiseksi. Hyvä että avajaispuheessa ei näin ollut.
Tilapäinen valiokunta laatii ohjeet puheiden pitämisestä. Ykköluokan puheet pitää Iivari. Tässä on vähimmäisyleisömäärä ja tilaisuuden arvokkuus tarkoin määritetty. Vähempiarvoisissa ja väkimäärältään vaatimattomimmissa tilaisuuksissa kuten esimerkiksi Haukiviikot puheen pitävät maanmatoset Solatie ja Nivala.
Kertoo puheenjohtajasta ja nykyvaltuustosta ylipäänsä kaiken. Ei älyllä hätkäytetä. Suhteellisuuden ja kohtuullisuuden taju täysin hepreaa, jos puheenpitovuorot pitää ratkoa tilapäisessä valiokunnassa.
Massaliikkeen tulisi pitää puheet.
Kokemus Kiina-yhteistyöstä, osakeantien järjestämisestä jne.
P. S. Miksi Massaliikkeen sivuilta poistettiin valokuvat kohdasta Yhteystiedot?
Tutkinnassa. Törkeää.
Tutkittu ja hutkittu ei aihetta!
Onko se tutkittu, kuka ne kuvat poisti?
Nyt on sitten jo koko sivusto hävinnyt. Onneksi se löytyy vielä Internetin historiasta.
Eräiden paikallisten, jopa äärikeskustalaisten expoiitikoiden on luontevaa olla tyytymätön hallituksen puheenjohtaja Heikkiin. Sen mukaiset ovat sitten kommentitkin.
Nämä em. arvostelijat ovat myös innokkaita arvostelemaan Trumppia mm. Facessa joka käänteessä.
Putinin käsikirjoituksen mukaisesti.
Nämä arvostelijat ovat sitä Putinin vaalikarjaa tyypillisemmillään. Sopivasti tyhmän kouhoja.
Lähes 350 miljoonan valtakunnassa ei presidenttikään voi olla kaikkien mieliksi. Se pitäisi vähemmälläkin sivistyksellä tajuta.
Massaliike haiskahtaa punaiselta.
Piereskely on terveellistä.
Se on sirpan valiokunta
Massaliike taistelee, eikä se antaudu IKINÄ!!!
Ei mene hynin, ei mene
taas jotain
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18141065/kemijarven-joulunavaus-2023!-taysi-nolla!
Joku raapustaa:
Mopo pois tuommoiselta muorilta joka ei edes sitä hallitse.
Mikä mopo täällä?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19001249/vai-lisaa-vanhuksia-iivari#comment-139363047
Olen saanut käsityksen sivusta seuranneena, että Nivala on tyrkky joka aiheuttaa näitä kahnauksia.
Puheiden pitämisestä on jo ennen Sirpan tuloa laadittu järjestys kuka pitää puheet.
Tämän mukaan itsenäisyyspäivän puhe kuului sen sovitun järjestyksen mukaan kuulunut valtuuston puhenjohtajalle. Sirpa piti puheen, kun piti oikeuksistaan kiinni.
Nivala meinasi kyynärpää taktiikalla ohittaa sovitut asiat.
Näin ymmärsin asian, ymmärsinkö oikein??????
Et. Iivari on uskottavuudeltaan täysi nolla eikä siihen epärelistisilla "kaikille pelkkää hyvää ja paha pois maailmasta" -puheilla tule muutosta. Rouvan sopisi laskeutua hetkeksi maanpinnalle ja miettiä tarkoin niitä aitoja keinoja joilla paikkakunnan syksykierre saataisiin pysähtymään ja mieluusti nousuun. Mitään realistista ei ole toistaiseksi esittänyt.
Tuohan on taas mollaamista joka on henkilökohtainen mielipide joka täällä oikeuttaa haukkumaan, ketä milloinkin, Ethän ollenkaan kyennyt vastaamaan mitä kysyin.
Kisyin, oliko ennen Iivarin tuloa tehty sopimus kuka pitää puheen, esimerkiksi itsenäisyys päivänä. Oli sovittu puheen pidon kuuluvan ensisijaisesti valtuuston puheenjohtajalle, elikkä Sirpalle. Käsittääkseni Nivala olisi halunnut syrjäyttää Sirpan ja pitää itse puheen. Tätä kysyin pitääkö tämä paikkaansa. Tätän vastaus. Älä ala taas haukkumaa toisia kerro vain mitä kysyin.
Minustahan Sirpa tietääkseni ole jäänyt valheista kiinni. Eikä ole kerhoa jossa on salassapito.
Olisko Paulasta ollut juhlapuheen pitäjäksi?
Puhe muusta kuin työvaatteista
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15302739/ketju-suljettu---vuorotteluvapaa-liian-kuuma-aihe#comment-138856593
Haukiviikoilla puhujana oli valtakunnan julkkis, itse Isä Mitro (ex-meppi, demari).