JAMASSA JOHTAJASSA VIKA KUN EI JOHDA ISTUU VAAN JA PELAA TASKU BILJARDIA.. ROVANIEMI ON SENTÄÄ SOTA LENTOKENTTÄ HELEVETTIIN TOLLAINEN JOHTAJA
Finavian Henri Hanssonin mukaan lentokentällä on ollut riittävästi henkilökuntaa
PUHUU TÄYTTÄ PASKAA HENKILÖ KUNTAA EI OLE RIITTÄVÄSTI EDES NORMI AIKOINA ,,SÄÄSTETÄÄN JOHTOPORTAALLE RAHA ..SAIRASTA LENTOTURVALLISUUS UHATTUNA POTKU
NYKYIRTISANOMIS LAIN MUKAA ALISUORIOUTUNUT ELI POTKUT HETI..
HENRI HANSSONILLE POTKUT..
VAADIMME FINNABIAN JOHTAJALLE LOPPUTILIÄ,, ROVANIEMI OLLUT KOKO AJAN SURKEASSA
19
189
Vastaukset
- Anonyymi00001
KYLLÄ PÄÄ SYYLLINEN JA VIELÄ VALEHTELEE MEDIALLE EI OLE EES KÄYNYT PAIKAN PÄÄLLÄ EITIEDÄ MITÄÄN HENKILÖKUNNAN MÄÄRÄSTÄ YMS,,
- Anonyymi00002
DDD
- Anonyymi00003
Henri Hansson, miten tilanne pääsi äitymään Rovaniemellä niin pahaksi?
– Myrsky ja liikennerajoitukset lentoasemilla johtivat siihen, että lentoja ohjattiin muille asemille. Lentoliikenteen turvallisuus on kaikkein tärkein asia poikkeusolosuhteissa.
– Sunnuntaina matkustajia tuli melko runsaasti lauantaina peruuntuneille lennoille, jolloin matkustajamäärä oli poikkeuksellisen suuri, mikä aiheutti erilaisia haasteita lentoasemille.
Iltalehti kertoi sunnuntaina, että Rovaniemen lentokentän kaaostila on kärjistynyt jopa pyörtyilyksi ja tappeluksi. Miten kommentoitte?
– Meillä ei ole tiedossa pyörtymistapauksia. On selvää, että kun ihmisiä on paljon ja epätietoisuus on osalla matkustajista suuri, niin totta kai se aiheuttaa turhautumista.
Tietojemme mukaan lentokentällä oli todella epäsiistiä. Tunnistatteko tämän?
– No en tiedä oliko siellä nyt erityisen epäsiistiä. Kun ihmisiä on paljon, perussiivousta ei ole tietenkään voitu tehdä kuten on suunniteltu. Silloin priorisoimme matkustajien viihtyvyyttä ja sujuvuutta.
Iltalehden tietojen mukaan siivoojia ei näkynyt. Koetteko, että teillä on ollut kentällä riittävästi henkilökuntaa eilen?- Anonyymi00004
Millainen tilanne on nyt?
– Tilanne on selkeästi rauhallisempi.
TÄYTTÄ PASKAA PUHUU HENRI HANSSON
- Anonyymi00005
make hermostu
- Anonyymi00006
Nykyisen irtisanomislain mukaan Henri Hansson on alisuoriutunut finn avian johtajana
Rovaniemen lentokenttäkaaos: Nyt puhuu Finavian johto
”Totta kai olemme pahoillamme”, sanoo Finavian lentoasemaverkoston johtaja Henri Hansson.
eroitettava välittömästi onhan sentään Rovanimei sotilas lentokenttää,, mitä tää pelleily olis sota-aikana.
fudut eroa jos on selkä rankaa vai onko suojatyöpaikka
Johtaja latelee asioita eikä edes itse ole vaivautunut käymään paikan päällä.
osoittaa piittamattomuutta ja vaarantaa lentoturvallisuuden.- Anonyymi00017
syy yksilön alisuoriutumiseen omissa hyvinkin vähähaasteisissa työtehtävissä on hänen henkisen persoonansa kehityksen vajavaisuus ja tämä "kehitysvamma" ilmenee yksilöllä elämän kaikilla osaalueilla.Johtaja on varmaan tehnyt kaikki mitä on voinnut jotta kaaos saataisiin hallintaan.Kandee katsoa ensin peiliin sieltähän se ikuinen alisuoriutuja katkerana katsoo.
- Anonyymi00007
Siellä oli 2 asiakaspalvelijaa lauantaina kun olin siellä vaimoni kanssa. Sitten tummaihoinen taxikuski pyysi 300 euroa 10 km matkasta miettikää sitä. Onneksi saimme yhdeltä tutulta kyydin.
- Anonyymi00014
Saa sitä pyytää. Ei taida olla Rovaniemen vika, että siellä on ollut tummaihoinen taxikuski?
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Saa sitä pyytää. Ei taida olla Rovaniemen vika, että siellä on ollut tummaihoinen taxikuski?
Ei pelkästään, kaikkien suomalaisten vika tuon roskaväen Suomeen päästäminen on.
- Anonyymi00008
niin ja johtaja valehtelee mediassa silmät lautasen kokoisena vetänyt valkeaa unelmaa..airnb asunnoissa, korruptoitunut desantti
- Anonyymi00009
pää pilvessä johtajalla
- Anonyymi00010
qqq
- Anonyymi00012
aaaa
- Anonyymi00013
aaaa
- Anonyymi00015
Siinäpä oppivat, että ei Lapissa ole mikhään hättää. Se on luonto, mikä määrää, onko kesä tai talvi, tyyni tai tuisku. Onpahan aikaa somettaa.
- Anonyymi00018
ddd
- Anonyymi00019
ddd
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736