Johan tekivät ja veivät

Anonyymi-ap

Tuleekohan yleistyy nuo valtioiden johtajina ja presidenttien haut toisista maista, kumpihan ehtii ensin Putin vai ukrainalaiset? Luulisi ukrainalauaisten teoriassa onnistuvan paremmin jos pitää paikkansa heidän erikoisjoukkoja olleen jo pidempään Vnäjällä tekemässä kohdennettuja tutkimuksia???

6

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Maailma on mennyt ihan hulluksi. Onko kansa todella antanut näille kaikille pikku diktaattoreille tällaisen vallan mitä käyttävät. Nämä diktaattorit ovat rikollista porukkaa jotka uhkaavat, tappavat, hävittävät,ostavat, myyvät, lahjovat ........jotta saavat mahdollisuuden sekoilla ja rikastua samalla kuin ringit heidät ympärillään rikastuvat myös ja kansalaisten olot muuttuvat yhä ankkeammaksi. Myös suomen hallitus on ottanut näistä opeista palasia joita nyt kansalaisten kurjistamiseksi käytetään. Ovathan ainakin hiljaa kun ei ole voimia vastustaa. Näiden diktaattorien maailman kuvaan kuuluu itä ja länsi ja kun itään ja länteen kuuluu muitakin maita niin sitten hyökätään. Nykyinen kehitys on vaaraksi meille kaikille.

      • Anonyymi00005

        Putin ja Trumppi on kävellyt kaikkien sääntöjen, sopimusten, lakien ja moraalin ylitse. Nyt uhkaillaan ja ajetaan pienempien maiden ylitse. Onneksi IsoBritania ymmärsi ajoissa mihin ollaan menossa euroopan unioinissa. Suomikin voisi ihan hyvällä omalla tunnolla pyyhkiä per....ttä kaikilla euroopan unionin vaatimuksilla sillä ne eivät kelpaa muuta kuin siihen tarkoitukseen.


    • Anonyymi00002

      Suomen, ruotsin ja norjan olisi kannattanut jo aika päiviä yhdistyä samaksi maaksi joilla jokaisella olisi säilynyt itsemääräämisoikeus. Näin olisimme olleet paljon vahvempia ja kaikki olisi paljon yksinkertaisempaa kun olisi yhtenäisiä lakeja kuten esimerkiksi verotus, puolustus, liikkumisoikeus jne. Olisimme kaikki hyötyneet tästä enemmän kun näistä brysselin hommista jotka perustuu byrokratian kiemuroiden ylläpitämiseen, uusien keksimieen ja rahoittamiseen. Systeemi joka on kallis, turhauttava, tekee elämämme vaikeaksi ja kaukana meidän kulttuureistamme.

      • Anonyymi00004

        Ajatuksissa kyllä ,käytännössä mahdoton ajatus.


    • Anonyymi00003

      Joo, on varmaan ollut käytössä jo iät ja ajat mutta onhan se nykyään paljon helpompaa kun se tuodaan kotiovelle.Härvelit toimii joka suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      295
      533
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe