Onko tää ihan tervettä, että en pysty näkemään vaimoani sievänä kuin pilkkopimeässä? Nyt se kävi kampaamolla, missä tukka lyhentyi ja rumat kasvot tulevat entistä selvemmin esiin. Kaksi lasta, joten kyllä mä virheeni kestän kuin mies.
Haittaako, että vaimo on vitun ruma?
32
449
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyllä on vaimolla kestämistä sinunlaisen mulkun kanssa.
- Anonyymi00003
Älä muuta virka!
- Anonyymi00002
Ei se haittaa meitä muita yhtään.
- Anonyymi00004
Kyllä sinunkinlaisessa mulkvistissä on kestämistä.
- Anonyymi00009
Mulkkuhan olisi jo jättänyt ruman ämmän, tai ei olisi antanut sille alkujaankaan mahdollisuutta.
- Anonyymi00005
Kuinka "vitun" ruma olet itse🤣🤣
- Anonyymi00006
Hyi miten rumasti puhut! Hyi Helv’’”! Kspää!😡
- Anonyymi00010
Miten sinä sitten sanoittaisit asian?
- Anonyymi00007
Oletko varma että lapset on sinun.
En päästäisi sinunlaistasi lähelle edes sukelluspuvussa puhumattakaan että koskisin sinuun edes pitkällä puutikullakaan.- Anonyymi00011
On se selvää, koska näyttivät ihan samalta kuin itse vauvana ja ovatkin varsin kauniita lapsia. Lisäksi ei ole vaaraa, että rumaan akkaan olisi kukaan muu mulkkuaan työntänyt.
En ymmärrä miksi luulet minun yrittäneen nyt sinuakin siementää? Mulla on lapsia jo riittävästi. Varsinkin rumien naisten kanssa tehtyjä.
- Anonyymi00008
Voiko sinun kohdalla puhua miehestä? Ei.
- Anonyymi00012
Olisiko mies sitten todennut tilanteen ja vaihtanut kauniimpaan?
- Anonyymi00013
Ymmärrän sun mietteet ja onhan se kieltämättä ikävää varmasti kokea noin. Ehkä sinuna koittaisin tietoisesti keskittyä hänen hyviin puoliin ja tekoihin. Monesti myös sen asian tiedostaminen ettei itsekään ehkä ole kovin kummoinen auttaa asiaan. Jos saat hänen itsetuntonsa ja suhtautumisensa itseensä nostettua se voi saada hänet näyttämään paremmalta ja parantaa myös teidän välejä.
- Anonyymi00014
Ei saa. Ennemmin ehkä huono itsetunto saisi sen edes yrittämään kaunistautua. Pitäisi haukkua rumaksi useammin suoraan päin naamaa.
En minä täydellinen ole, mutta on mun perässä puhtaasti ulkonäön perusteella naiset kirjaimellisesti juosseet. On tässä aikuistuttu, eikä enää odotuksissa ole kaunein koskaan näkemäni nainen, mutta jos edes voisi joskus rehellisesti sanoa toista kauniiksi. - Anonyymi00019
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei saa. Ennemmin ehkä huono itsetunto saisi sen edes yrittämään kaunistautua. Pitäisi haukkua rumaksi useammin suoraan päin naamaa.
En minä täydellinen ole, mutta on mun perässä puhtaasti ulkonäön perusteella naiset kirjaimellisesti juosseet. On tässä aikuistuttu, eikä enää odotuksissa ole kaunein koskaan näkemäni nainen, mutta jos edes voisi joskus rehellisesti sanoa toista kauniiksi.Etkö ymmärrä että sinun vuoksi ei kannata edes yrittää kaunistautua.
Jospa hän kaunistautua muille miehille joilta saa kauniita sanoja ja parempaa seksiä. - Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Etkö ymmärrä että sinun vuoksi ei kannata edes yrittää kaunistautua.
Jospa hän kaunistautua muille miehille joilta saa kauniita sanoja ja parempaa seksiä.Joo, ja sit pesee meikit pois, turvottaa naamansa ja lysäyttää ryhdin kasaan antaen riipparien valahtaa röllykän kavereiksi kun tulee kotiin :)
- Anonyymi00022
Anonyymi00020 kirjoitti:
Joo, ja sit pesee meikit pois, turvottaa naamansa ja lysäyttää ryhdin kasaan antaen riipparien valahtaa röllykän kavereiksi kun tulee kotiin :)
Kyllä sitä vähemmästäkin väsähtää kun on saanut hyvää seksiä .
- Anonyymi00024
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei saa. Ennemmin ehkä huono itsetunto saisi sen edes yrittämään kaunistautua. Pitäisi haukkua rumaksi useammin suoraan päin naamaa.
En minä täydellinen ole, mutta on mun perässä puhtaasti ulkonäön perusteella naiset kirjaimellisesti juosseet. On tässä aikuistuttu, eikä enää odotuksissa ole kaunein koskaan näkemäni nainen, mutta jos edes voisi joskus rehellisesti sanoa toista kauniiksi.Hehheheh vai että oikein naikkoset perässä juosseet,karkuun varmaan hohohheheh
- Anonyymi00028
Anonyymi00024 kirjoitti:
Hehheheh vai että oikein naikkoset perässä juosseet,karkuun varmaan hohohheheh
Tuo sama tuli minullekin mieleen..
- Anonyymi00031
Anonyymi00028 kirjoitti:
Tuo sama tuli minullekin mieleen..
Akkalauta vauhdissa
- Anonyymi00015
Jos se ei sinua haittaa niin ei se muille kuulu. Ton komentin jälkeen potkasisin sua perseeseen.
- Anonyymi00016
Ai että miehistyisin vaihtamaan naista?
- Anonyymi00017
No sullaei ole ollut varaa kauniiseen naiseen. Kaunis mainen on kallis
- Anonyymi00021
Erikoisen negatiivinen suhtautuminen akoilla täällä ruman naisen miestä kohtaan. Eikö se ole empaattista ja epäitsekästä mennä naimisiin rumiluksen kanssa, teidänhän pitäisi arvostaa ja ihailla minua.
- Anonyymi00023
Kyselet täällä että haittaako jos vaimo ruma?! Mikä sä itse olet? Vaimosi ansaitsee miehen joka kunnioittaa häntä.
- Anonyymi00027
Oletpa pinnallinen ämmä, kun et hyväksy rumien kunnioittamista :(
Minä olen kyllä komea.
- Anonyymi00025
Kysyit että onko tervettä että näet vaimosi sievänä vain pimeässä. Vastaus- ei ole tervettä,mee hoitoon.
- Anonyymi00026
Tarkoitatko, että näen harhoja pimeässä?
- Anonyymi00029
Pitäisi kysyä, miksi hän on ottanut ruman vaimon!!
- Anonyymi00030
Anonyymi00029 kirjoitti:
Pitäisi kysyä, miksi hän on ottanut ruman vaimon!!
Näin sen tietenkin ekaa kertaa pimeässä baarissa
- Anonyymi00032
Anonyymi00030 kirjoitti:
Näin sen tietenkin ekaa kertaa pimeässä baarissa
Ja menit saman tien naimisiin, vai?
- Anonyymi00034
Ilta paranee chatin avulla 💋 Tsekkaa täältä https://Gina.hoty.lat/Gina#/?/?/soohe0pr9
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2456109SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784849Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.943737SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2573210Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462879Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2002431Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat611948Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2621827Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491315Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281248