Tero hoitaa hommat

Anonyymi-ap

Tero nostaa Mäländerin Majan uuteen kukoistukseen. Kylpylän alku on rantasaunassa. Pihalla voidaan kylpeä hohtavilla hangilla ja avanto tarjoaa kylmää kylpeä. Joten nyt palaamme vanhaan Pyhän kukoistukseen. Tero laittaa moosea (hirvi) ja mamma kokkaa kermapottuja.

19

1119

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tarttee menestyäkseen historiallisen maineen ja kovien puheitten lisäksi myös rahaa. "Hankkeistamisen" eli yhteiskunnan lisäksi myös omaa ja homma kaatu siihen.

    • Anonyymi00002

      Ja ammattilaiset töihin Piste.

    • Anonyymi00003

      Joko on rantasauna otettu käyttöön. Heti varataan mamman kanssa saunavuoro. Ilmoittele Tero.

      • Anonyymi00004

        Oon menossa Leville mamman kanssa.Meillä on pikku surinaa tässä ollut jo pidemmän aikaa. Aah


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Oon menossa Leville mamman kanssa.Meillä on pikku surinaa tässä ollut jo pidemmän aikaa. Aah

        Eiku minä sinne olen menossa.Ähäskutti.


    • Anonyymi00005

      Kyllä Tero homman hoitaa.

    • Anonyymi00007

      Teero ei jouda rakentamaan ku pitää keksiä valituksia Kauttaranna kaa.

      • Anonyymi00009

        Terskanpää punaisena!


    • Anonyymi00010

      Mitä ihmettä!
      Antakaa ihmisille Rauha olette Suomen naurettavia kunta kun tuolla lailla ihmisiä haukutte.
      En ole paikkakuntalainen.

      • Anonyymi00013

        Sitten et tiedä mistä puhut.


    • Anonyymi00011

      Yritin varata 10 viikolle ei vastattu ovat kuulemma tulipalo "juoma" risteilyllä.

      • Anonyymi00012

        Eihän sitä kateettomalla kortilla mitään maksaa pysty.Mene töihin tienaamaan.Vaikka aukomaan lapiolla ojia,kevättä varten.


    • Anonyymi00014

      Mite katteeton kortti liittyy puheluun vastaamiseen.

      • Anonyymi00015

        Ei ei ,kateeton kortti ei käy maksuvälineenä.Eikä selvästikään ollut saldoa prepaid liittymässä.Omassa päässä pirisee puhelin ja yksinpuhelulla mennään eteenpäin.Tai taaksepäin,sekään ei ollut varmaa minneppäin.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Ei ei ,kateeton kortti ei käy maksuvälineenä.Eikä selvästikään ollut saldoa prepaid liittymässä.Omassa päässä pirisee puhelin ja yksinpuhelulla mennään eteenpäin.Tai taaksepäin,sekään ei ollut varmaa minneppäin.

        Tyypillistä selittelyä, kunei mitään osata.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00016 kirjoitti:

        Tyypillistä selittelyä, kunei mitään osata.

        Ulla kyllä osaa.Oletko kysynyt häneltä? Hän osaa mitä vaan .


    • Anonyymi00018

      Mallanderin maja on Pyhätunturilla harvinainen ja hieno yksityiskohta, sellainen joka kantaa mukanaan menneiden aikojen henkeä. Korjaustyöt olisi syytä tehdä rakennusta kunnioittaen, sillä liiallinen ja hätiköity remontointi vie helposti mukanaan ne kulttuurihistorialliset arvot, joita ei enää takaisin saa.

      Onko yritys varmistanut, että korjaustyötä tekevä rakennusliike todella ymmärtää tällaisen kohteen erityisluonteen? Pitkälle venytetty remontti tuo mukanaan omat riskinsä, sen olen vuosien varrella oppinut näkemään. Toivottavasti emme ole toistamassa samoja virheitä, joita aikanaan tehtiin Rovaniemellä.

    • Anonyymi00019

      Mikä ihmeen ammattitaito noilla on.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      149
      2175
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      964
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      917
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      868
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      850
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      814
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      53
      753
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      288
      719
    10. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      181
      677
    Aihe