Niin, mietin tässä vaan, uskaltaako tuolta www.figleaves.com :ista tilata alusvaatteita. Onko jollakin kokemusta esim. niiden postimaksuista, tuotteista, muuten hinnoittelusta yms?
figleaves nettikauppa
pulla
4659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen tilannut monen monta kertaa heiltä alusvaatteita sekä uima-asuja. Saa sellaista mitä ei ainakaan minun kaupungista löydy ja olen myös todennut, että on muutenkin edullisempaa kuin Suomessa, jos nyt merkkituotteista puhutaan. Kertaakaan ei ole postimaksuja mennyt. En ole varma meneekö niitä koskaan vai pelkästään alle 25 £ tilauksista. Tuotteet tulevat tosi nopeasti postissa eikä palautuksien kanssakaan ole koskaan ollut ongelmia. Tosin itse joutuu palautuksen postikulut maksamaan, mutta eipä ne paketit yleensä painavia ole.
Mukava kuulla. Voisitko vielä valaista, miten tuo maksu tapahtuu, ilmeisesti sitä ei voi maksaa postiin pakettia noudettaessa? Yritin suomentaa tietoa noilta sivuilta, mutta englannin taito loppui kesken..
Luottokortilla olen aina maksanut. Visa Electronista en tiedä, että käykö se, mutta postiennakko tms. ei onnistu.
Korttia veloitetaan sitten, kun tavara on sinulle lähetetty ja jos palautat jotain niin se hyvitetään takaisin kortillesi. Hyvitys saattaa kestää parista päivästä pariin viikkoon, en nyt muista kauanko heillä on yleensä mennyt, kun tilaan niin monesta ulkomaisesta firmasta tavaroita. Kosmetiikka, ihonhoito ja hiustenhoitotuotteet ovat monesti halvempia ulkomailta tilatessa ja kuten vaatteissakin niin valikoima on paljon parempi kuin Suomessa.
Niin, sitä vielä olisin tiedustellut, että jos maksan visa electronilla, pitäiskö mun hommata nettitunnukset (siis että voin maksaa laskun verkossa) ?