eivät ole edes esittäneet julkista anteeksipyyntöä
saamelaskäräjät toiminut lainvastaisesti
Anonyymi-ap
20463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Na keneltä niiden pitää pyytää anteeksi. Ei keltään sanon minä.
Herra nro 47
No esimerkiksi niiltä 70:ltä jotka lain vastaisesti jättivät pois vaaliluettelosta niin että Korkein oikeus määräsi vaalit uusittavaksi. Törkeä ja aivan tarkoituksellisesti tehty niin kuin ei käräjien jäsenten tarvis laista välittää ollenkaan. Linnaan kuuluisivat tuollaiset rikolliset.
rikollisuus ja röyhkeys huipussaan. Kun juuri näiden olisi tullut noudattaa lakia pikkutarkasti niin mitä vielä, tahallisen tahallisesti tehdään vakava rikos ja oikein ylvästellään teolla. olihan siinä mukana iso joukko ja myös Nellimin kylän "jokapaikan" viisas joka oikein reuhotti ja oli itseään täynnä ja uskotteli kuppiloissa ja satamassa tehneensä vaalityötä.
Vaikka poiisilta joita huijasitte
linnaan vaan ei mihinkään pressan juhliin, vaan ihan oikeesti ns. lusimaan
Alatoobi on hyvää näin pakkasella.
Kuivattua kotkaa a la roff, turistiherkkua,
Aladobi aiheuttaa pahoja vatsavaivoja jos ei nauti syödessä,kiljua.
onkoha Taanolle tullut pahoja vatsavaivoja
sovintoa pukkaa, alkaa kohta18.30
https://www.youtube.com/watch?v=Rhwani86aV0
ainoa oikea ja totuuskomission hyväkymä rotu on saamelaisuus/koltta . KIeli pitää taata koko suomeen myös ahvenanmaalle vaika saamelaisia on ulkouolella saamelais alueiden vain noin 5000. kalliiksi tulee, kuka maksaa?
Ladataanko vihanhedelmiä
tämä saamelaispoppoo niitä vihanhedelmiä kylvää. Joskus tulee pää vetävän käteen. On totinen paikka , kun valtaväestö se suomalainen veronmaksaja miljoonat oikeat isänmaan tuki ja selkäranka tulee huomamaan ja tiedostamaan itselleen kuinka tämä poppoo on heitä kussut silmään, joillekkin käy huonosti.
Kälmi
Tasatyntöä ukonkivelle ja takaisin. Välillä pienet joihkut. Mulla on Salomonit niinku jesielläki.
Kulttuuria ja vielä kulttuuria.
Ratikaalisoituneita basbitseja vaiko mormooneja.
Miten niin
Maahiset tulevat.
🎷↗️🏁™️1️⃣1️⃣2️⃣✔️👠👜👗🥇