hei valaiskaa mua, kun mua vaivaa, että ketä soitti whossa live8:ssä (siis muita kun Roger ja Pete)?? kun mietin, et joskushan Ringon poika Zak soitti niiden kaa, muuta en tiedä soittaako enää..näin jostain konsertista muutama vuos sitten et se Zak soitti niitten kanssa...kertokaa jos tiiätte hyvän whon nettisivun. kiitos jos joku osais auttaa. vieläkö ne muuten keikkailee vai oliko se vaan erityistapaus live8:n takia? tack så mycket
The Who Live8-konsertissa
liina
7530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Zak soittaa Oasiksen rumpalina tänäpäivänä. En kyllä tosin menee varmuuteen siitä, etteikö se olis voinut muka soittaa Live8:ssa The Whon kanssa. Zak on hyvä paukuttamaan!
Paukuta hanskaas! Kun et kerta mitään musiikista tiedä, niinkuin minä! Paukuta kätees!!!
Ja mikäköhän muka tossa mun viestissä ei pitänyt paikkaansa. Se etteikö Zak muka soittaisi Oasiksessa vai, se että Zak ei ole hyvä rumpali?!
Www.oasisinet.com
Zäk on huono perkussionisti. Toi iso W tossa osoitten etu puolessa ei ainakaan pidä paikkaansa. P.S. Oasiksen rumpali on edelleen Marcus "Snowball" Gallaghery O´Hairy III.
Niin, ei se Zak vielä virallisesti Oasiksen riveihin kuulu, mutta soittaa niiden rumpalina ainakin kaikki tämän vuoden keikat.
Zak kuuluisi mielestani enemman Bon Joviin tai Van Haleniin. Virallista Utah-soundia. Ringon nimea ei pitaisi mainita edes samana paivana, ikava kylla.
Whitey sopi hyvin Oasikseen mutta Noelilla ja monilla muilla lottovoittajilla on neste noussut paahan jo nuorena.
..oli Oasiksen ex-rumpali Alan Whiten broidi. Joka on myös tuurannut Alania Oasiksessa pari vuotta sitten.