tomi Metsäketo-Primo

Anonyymi-ap

Tosi hyvä levy. Taitaa olla hänen esikoisstudiolevy jossa tyylilajeina nämä seuraavat (en väitä absoluuttista totuutta vaan omat havaintoni)

1.Adult Contemporary
2.Pop ballady
3.Opera singing
4.Schlager

Hieno yhdistelmä nuo neljä. Kappaleet on laatua . Sanoisin vertauskuva sillikananmunaleipä = yhtä hyvä., Aika-ajoin (nmyös isäni mielestä) parepmaa vielä kuin sillikananmunaleipä. Kappaleessa yhdesäs laulaa kertosäettä "särjit mun sydämein" kolahti heti ja se toinen koskettava veto jossa duettona Nina Tapion kanssa laulaa niin siitä myös isä tykkäs tosi paljon.

Minä ja isä olemme romanttisia tunneihmisiä niin meillä aina tämmöset laulut menee suoraan sieluun ja sydämeen niin että itkettää melkein että vähintään aina koskettaa syvältä.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

        Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
        Maailman menoa
        13
        2537
      2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

        Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
        Maailman menoa
        76
        2358
      3. Miten kauan sulla menisi

        Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
        Ikävä
        202
        1334
      4. Kaivattusi silmin

        Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
        Ikävä
        117
        1194
      5. Miksi me oikein

        Rakastuttiin?
        Ikävä
        75
        1142
      6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

        ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
        Maailman menoa
        266
        1099
      7. Martina ja Matias

        Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        211
        939
      8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

        Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
        Perussuomalaiset
        7
        936
      9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
        Suomussalmi
        11
        894
      10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

        Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
        Suhteen aloittaminen
        54
        816
      Aihe