Onko mulla palstalaisilla sellainen höntti olotila, kun on monta tuntia netissä ja sit kun lähtee tietokoneelta ja menee vaikka ulos käppäilemään siis viemään roskapussia energiajäte astialle ja naapuri sattu just silloin talsimaan pihallaan, huomaat ja pyrit häippäseen, ettei naapuri huomaa, mut naapuri huomaa ja alkaa praataamana, niin on selanen höntti olo, eikä oikeen ajatus luista ja naapuri kyselee, et mitä oot puuhaillut, eikä keksi järkevää vastausta, vaan toteat, et et oo mitään oikeen puuhannu ja sit meet sisälle ja tietokoneelle, niin hönttimäinen olo katoaa ja ajatus vähän paremmin luistaa.
Siis sosiaalisisssa tilanteissa tulee sellanen höntti olo aivosumu ja välttää kaikkee sosiaalisia tilanteita, kun nei ei tunnu luontevilta.
Vai oonks mä liikaa neitssä, kun n.6 tuntii oon päivässä netissä.
Höntti on olo....
3
154
Vastaukset
- Anonyymi00001
No tietysti. Ajatukset on ihan jossain muualla. Kun päivä tulee katseltu pc:n näyttöä ja loput kännykän ruutua niskat vinossa ja sitten joutuukin katselemaan jonkun suuta ja silmiä, niin omat on kuin pajatson nappulat. Ihme häiriköitä nuo naapurit.
- Anonyymi00003
Vähän samanlainen tilanne, kuin Hyacintin naapurina, et täytyy tarkastaa, ettei täti ole pihalla, kun menee ulos.
- Anonyymi00002
Hitto, kun tulee vaan seurattua muiden elämää Kick suoratoistokanavalta, jää oma elämä elettyä.
Sitä vaan ajautuu ja funtsii, et menempä kattoon onko stiimaaja livenä ja jos on, niin sitä jumiutuu vaan kattoon.
Nytkin odotan Pottukoiran stiimiä, joka pitäs alkaa Thaimaasta.
Ei pitäs, vaan pitäs keksittyy omaan elämään.
Nyt on ollu kuukauden tauko, etten oo tietokoneella/konsolilla pelannut ja tehnyt pelivideoo youtubeen, vähän on erikoinen olo, kun pari vuotta olen pelanut päiväs monta tuntii, editoinut videoo ja ladannut youtubeen, mennyt aikaa monta tuntii päiväs ja tuntu, et pakko päästä pelaa.
Nyt on kumma tune, kun ei ole houkutusta mennä pelaan.
Tauko tuli sen takia, kun kyynärpää tulehtu noin kuukausi sitten ja alkaa oleen nyt parantunut, et varmaan raistu pelatessa ja tulehtui, joten en sitten pelanut ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36612330Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555387Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962588Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167880Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716