Jos saisit ihan mitä tahansa?

haluaisin shiracha pitsulin. Tosin ostelen niitä muutenkin. Olenkohan jäänyt koukkuun?

>simiti<
15253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Pitsuli 🤣 gayyyyyy

Äänestä
  • Luulitko etten ollut ymmärtänyt hänen suuntautumistaan..

    Äänestä

  • Persupaska syö paskaansa

    Äänestä

  • Hervannan persenaama ulisee

    Äänestä

  • Voiko kakaraa kasvattaa huonommin

    Äänestä

  • Huorapedopersu unohti lääkkeensä

    Äänestä

Kerran maistanut, mutta en edes muista miltä maistuu; mikäli sikäli kyseessä on sama eineskuraläppä.
Purkista lorauttelen Srirachaa kyllä lähes kaikkeen, paitsi aamupuuroon.

Äänestä
  • Minä laitan aamupuurooni habanero-soossia. Sopii hyvin, kun on vielä kananmuna kaveriksi. Salainen paheeni, jota en irl uskalla kovin monelle tunnustaa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Minä laitan aamupuurooni habanero-soossia. Sopii hyvin, kun on vielä kananmuna kaveriksi. Salainen paheeni, jota en irl uskalla kovin monelle tunnustaa.

    Voi olla hyvääkin, mutta henkilökohtaisesti rasvan kera syötynä epäilisin, että ”saattaa olla” laksatiivisia vaikutuksia.

    Äänestä

Kolmiolääkkeet takaisin, kun ei aina tiedä johtuuko pieni hikoilu ja ummetuksen puute L:n vai bnzojen lopetusoireena, välikaljoista vai masennuslääkkeen noston sivuvaikutuksena, olkoonkin että mun 7 diagnoosista yksikään ei ole masennus.
Tai no prosessi on jo siinä vaiheessa, että turha tässä enää on pakkia pistää päälle.

Tajusin sen eilen vasta hiukan jälkikäteen, että mitä mä olen halunnut sellaiset 25 vuotta. Rahallisesti kirjaimellisesti mitätön juttu kaikille, mutta symbolisesti lämmitti mieltä. Naispuolinen kaveri, joka loppuvuodesta alkoi kutsua mua nimellä "kulta pieni" ja kesällä sain luvan kutsua häntä mamiksi, hommasi mulle pesukoneen 😇 No juu, kasa peltiä, betonia ja elektroniikkaa mutta ajatuksen tasolla hän kohtelee mua ihan eri tavalla mihin olen tottunut tähän mennessä elämässä. Puhutaan sitten köyhän miehen Dallas-tyylisestä rahallisesta perheriidasta, pieleen menneistä naisasioista, millainen kävelevä meemi olin aikoinaan racing-ympyröissä jne.

Äänestä

Aikakoneen, millä estäisin itseäni pelaamasta tietokonepelejä. Tämän myötä saisin normaalin elämän teinirakkauksine ja ensimmäisine seksikertoineen enkä tätä kokemattomuuden helvettiä jossa päivästä toiseen kituutan.

Äänestä

Jos saisin ihan mitä vaan niin ottaisin hyvän kielitaidon. Sellaisen joka annettiin raamatussa että ihmiset rupesivat puhumaan kielillä.
Ei siis mitään niin vaivalloista että joutuisi ruveta lukemaan sanoja ja käymään keskustelukursseilla tai kielimatkoilla.
Kaikki nuo olen kyllä tehnyt, tutkinnoista selvinnyt, mutta siinäpähän edelleen sönkkään.

Äänestä

Haluisin niin isoja asioita, ettei ole mahdollista. Ihan ekana ihmisillä pitäisi olla toimiva omatunto. Lähdetään liikkeelle siitä. Sen myötä järjestyy monikin asia jo alulle.

Äänestä
  • Ai niinkuin jättiläisomatunto? Olenhan itse rehellinen ja oikeudenmukainen. Mutta pientä rajaa.

    >simiti<

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Ai niinkuin jättiläisomatunto? Olenhan itse rehellinen ja oikeudenmukainen. Mutta pientä rajaa.

    >simiti<

    Ylipäänsä omatunto. Kaikilla sellaista ei vaan ole. Silloin ei ole ongelmatkaan niillä, joilta omatunto puuttuu vaan muillehan ne jää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

haluaisin shiracha pitsulin. Tosin ostelen niitä muutenkin. Olenkohan jäänyt koukkuun?

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu