Nälän tunteminen
Nöyryyden alkaminen
Anonyymi-ap
9150
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Terveyden takia. Kaikki meni remonttiin. Kohta on luut jäljellä jos kohta enää niitäkään. Mut hiuksia en anna☺️
Oikein... Kai!
Henkisesti ihmisen saa halutessaan polvilleen kun vie tältä hänelle kaiken tärkeän siinä kohti vaan kannattaa olla todella tarkka millaisen ihmisen on pakottanut polvilleen seuraukset voi olla jotain sanoin kuvaamattoman kauheaa mutta siitä voi olla varma että joka ainoa niistä pakottamista siitä joutuu hengellään vastaamaan si taas ihminen jolla ei luonnetta ei yleensä tee mitään uhkailua kummempaa
Ja semmonen ihminen jolla ei ole enää mitä menetettävää voi tehdä mitä se haluaa.
Kukaan ihminen hänkään kuka on mielestään menettänyt kaiken. hänellä kuten kenelläkään Ei ole minkäänlaista oikeutta tehdä täällä mitä haluaa jos ajatellaan asiaa siten, että teko vahingoittaisi kanssaihmistä tai suurempaa määrää ihmisiä.
Täysin väärä käsitys tämä. Jos teet rikoksen ja jos se kohdistuu yksittäiseen ihmiseen tai yhteisöön. Olet avun tarpeessa ja et ole kelvollinen elämään täällä yhteiskunnassa kanssaihmisten kanssa vapaana yksilönä.
Vaan kuulut vankilaan tai hoitoon ongelmiesi takia!
Vähän järkeä ajatteluun.
Kaikilla muilla on oikeus sitten kuitenkin paskoa toisen elämä vai? ei mene niin. Anteeks nyt vaan daiju
"ylpeys käy lankeemuksen edellä" vai miten se oli.
Vaikken mikään saarnanainen olekaan.
Kännykkä pois niin palautuu elämä. Nöyryys myös.
Meneekö se teillä niin, että ensin prseillään ja sitten kaiken voi sovittaa paastoamalla?