https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/73d71eef-c5b8-46b2-964c-db7a45867c8a
Noin! Täälläkin palstalla on jo muutama vuosi öyhötetty että kovimmat kiusaajat löytyisi oikeiston leiristä, mutta eihän se tietenkään niin ole, vaan härskeimmät narsistit ja kiusaajat löytyvätkin, yllätys yllätys nykyisestä oppositiosta. Siellä jopa kiusataan omiaankin, voi luoja mitä sakkia! Sama koskee heitä äänestävää kansaa. Koulu- ja työpaikka kiusaamista esiintyy todella paljon.
Pahimmat eduskunnan kiusaajat löytyykin oppositiosta
14
369
Vastaukset
- Anonyymi00001
Olet niin oikeassa.
- Anonyymi00002
sossut kiusaavat omaa väkeä, kokoomus ja persut kiusaavat kaikkia työttömiä,eläkelläisiä ja työssä käybiä🤣
- Anonyymi00003
Ana Lintman ja Tutti Tuppura kupla puhkesi ennen hillotolppia. Eivät löytäneet hirttä omissa silmissään kun jo vihjailivat roskaa muissa silmissä.
- Anonyymi00004
Ei kai se eduskunta ole lastentarha. Kyllä pitää kestää sanomista ja kritiikkiä kun on siihen kelkkaan lähtenyt.
- Anonyymi00006
Eri itku olisi palstoilla jos joku hallituspuolueista olisi kyseessä. Pahimmat ahdistelijat löytyvät kyllä vasemmasta siivestä, se tiedetään.
- Anonyymi00005
minun pojAt ei käy koulua ennenku valtio maksaa velkansa t jokke pappa,
- Anonyymi00007
mihinkäpä sitä törniöläiset kouluja tartteis,elämänkoulu riittää.
- Anonyymi00008
Puhutaan vain "kokouksista", mutta kukaan ei mainitse televisoituja kyselytunteja, joissa ko henkilöt ovat räävittömiä, vittuilee ja huutaa. Ihan oikein television välityksellä kaikki, jotka katsoo noita, näkee, kummosia rääkyjiä ja täysin asiattomia noi vassarit on!!
- Anonyymi00009
Purra on eduskunnan vittumaisin ihminen. Huutaa, pilkkaa, naureskelee opposition kysymyksille kyselytunneilla.
- Anonyymi00010
Ana Lindeman se sutki on kun laittaa Tappuraisen tuleen makamaan. Iso vauva ei piäministeriainesta.
- Anonyymi00011
Tuppurainen pyrkii ministeriksi keinoja kaihtamatta. Haukkuu ja on viimeisen päälle epäkohtelias toisia suomalaisia kansaedustajia ministereitä kohtaan.
- Anonyymi00012
Politiikka on mennyt viimeisen 10 v aikana kovaa vauhtia alemmalle tasolle.
Veikko V kannettiin aikanaan ulos aivan muista syistä.
Tytön typykkä on näyttänyt kykynsä huutamalla kyselytunnilla joka näkyy yleisölle parhaiten.
Politiikassa asiat menee parhaiten perille, kun puhuu normaaliäänellä varsinkin jos olet nainen. - Anonyymi00013
Tytönhupakkohan se on meidän Katri ei ollutkaan valtionvarainministeriksi. Sanoi tukan nousevan pystyyn silloisten vähien velkamäärillä. Sanna Mari kova huutaja näytti mistä pikkutyttö pissaa. Vanha viidakon sanonta Mustanaamiosta.
- Anonyymi00017
Kenen Katti kadoksissako. Toramisut Tutti ja Sonna SDP kovia huutamaan ja kikottamaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492149
- 1211455
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3351248Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651165IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161- 1411139
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965