Hakola kotiin kisoista!

Anonyymi-ap

"Risto Matti ei ole tullut vielä maaliin" näin lausahti tv selostaja kun kun kisan parhaat olivat olleet maalissa jo minuutti tolkulla. Risto Matti Hakola ei ole huippu urheilija, Hakola ei ole kilpaurheilija, Risto Matti Hakola on vain kuntohiihtäjä. Ei sen enempää. Tällaisten sunnuntai hiihtelijöiden läsnäolo näissä karkeloissa laskee koko kilpailun urheilullista arvoa joten nyt Suomen hiihtojohto, Hakola kotiin näistä kisoista! Hänen urheilullinen tasonsa ei riitä tällä tasolla.
Korjataan mikäli minä olen väärässä.

4

170

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä Suomi-poikien haastattelut on masentavaa kuultavaa. Mistä noita luusereita oikein sikiää?

      • Anonyymi00004

        Nykyaika pakottaa epäsuoruuteen.

        Itsekin kyllä laittaisin hiihtolasit silmille ja vetäisin syvään henkeä ensimmäiseksi, jos tullaan jotain kansallisosallistumisia ja -edustamisia kyselemään. Siitä voi sitten lähteä miettimään, millä vitsillä lähdetään asiaa käsittelemään.


    • Anonyymi00002

      Se on juuri näin." Tänään ei oikein kiinnostanut" olisi suu kuolasta Iivo Niskanen haastattelijalle. Siis sinä edustat Suomea olympialaisissa,eikä sinua oikein kiinnosta ja kuntokin on huono. Lähettäkää nämä pellet kotiin tuolta pelleilemästä,ovat häpeäksi maalleen. Voisiko joku minä viisaampi vielä kertoa miten on mahdollista hiihdon tapauksessa minimaalisen marginaalissa lajissa noin lyhyellä matkasta hävitä kärjellä peräti kuusi minuuttia? Nimittäin Risto Matti hävisi,eikä hän tällä kertaa vetänyt edes pannuja, mitkä hänellä yleensä arvokisoissa on tapana vetää.

    • Anonyymi00003

      Tämmöiset kisat pitäisi ylipäätään lopettaa, ja kaikkien tehdä jotain, mikä on oikeasti edes suosittua ja kilpailtua ympäri maailman ja missä pärjätään. Kuten vaikka kakan haistelu ja maistelu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      974
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      835
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      66
      625
    Aihe