Sähkön hinta

Anonyymi-ap

Näilä sähkön hinnoilla ja siirtomakuilla on keksitty viimeinen keino ajaa suomi totaaliseti alas. Kenen tämä idea on ???
Verottaja tekee jo kaikkensa verottaessaan kaikkea mitä sinulla on, mitä hankit ja tulet ostamaan, saamaan, myymään......kuten esimerkiksi palkkavero, eläkevero, ruokavero, sähkövero, siirtovero, autovero, lentovero, polttoainevero, kiinteistövero, lahjavero, myyntivero, omaisuusvero.......eli sinulla ei ole mitään mistä et maksa veroa, ei yhdesti, ei kahdestti vaan useaan kertaan. Voi suoraan sanoa että valtio on hyvin ahne. Palveluita sitävastoin poistetaan, digitalisoidaan huitsi nevadaan. Tiet, sillat..... hajoavat Politikot suunnitelevat uusia kiristyksiä ihmisille. Eikö kenelläkään syty lamppu että maata ajetaan todellakin alas ja ihmisten ahdinkoa lisätään. Nämä viimeiset sähkön hintojenn nousut ovat kyllä kaiken järkevän toiminnan ulkopuolella.

4

534

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Demarit ja vasemmisto suomen tuho.

      • Anonyymi00002

        Nekö on nyt hallituksessa, en ole seurannut.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Nekö on nyt hallituksessa, en ole seurannut.

        Ihan sama mikä puolue siellä istuu. Asiat Suomen osalta on jo ajat sitten päätetty speciaali piireissä.


    • Anonyymi00004

      Edellinen vasemmisto hallitus sotki kaiken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2532
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1230
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1018
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      852
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe