Syy huonoon ruokahaluun,ja mikä on hyvää ruokaa.

Anonyymi-ap

Jos haluaa syödä paljon pitää harrastaa liikuntaa.Minulla kävi nyt niin että kun liikunnat jäi väliin kahtena päivänä kun tein muita asioita.

Seuraus oli se että ruokahalut katosi täysin ja aterioita piti jättää kokonaan syömättä.☹️
Tuntui aika pahalta,kun on tottunut syömään paljon.

Vaikka syö paljon LAIHTUU siltikin 👈JOS harrastaa liikuntaa JOS ruoka on vähäkalorista.😀
Laihtuminen ei näy silloin ollenkaan painossa.Hyvin ja terveellisesti tehdyssä laihdutuksessa paino ei laske ollenkaan,mutta rasvakerros pienentyy.
Eli vaakalukemaa ei kannata katsoa ollenkaan.
Laihtumisen näkee peilistä,ja muutokset näkyy hitaasti.Ensimmäisiin näkyviin muutoksiin menee aikaa vähintään 4 kuukautta 😳

Jos haluaa syödä oikein hyvää ruokaa kannattaa ottaa mallia ennemmin oikeista ruokakanavista eikä mistään fitnessivuilta koska eihän niiden sapuskoissa ole mitään makua.
Hyvä ruoka tulee kun siihen laittaa vähintään 7-8 eri kasvista ja erillaisia lihoja sekä maustaa monilla eri mausteilla,kermaa yms
Tekemiseen menee aikaakin yhteensä 4 tuntia paistamiseen eli et saa tehtyä hyvää ruokaa muutamassa minuutissa.Tekemällä kerralla moneksi päiväksi säästyy paljon aikaa ja vaivaa.

Nämä tortillat yms juustomakarooniruuat hampurilaiset yms on aivan paskaa ja lihottavaa ruokaa verrattuna .esim wokkiruokiin 😳

10

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Minä paransin verenpaineet nollaan hyvällä ruualla ja hiihtämällä yhdellä kädellä.Lopuksi kellarissa kakkukahvit,älä ota pussista otin silti.

    • Anonyymi00002

      Miksi haluaa syödä paljon?
      Minä syön tarpeeseeni jonka ilmaisija on nälän tunne. Säännöllinen elämä on rytmittänyt myös tuon tunteen tyydyttämisen.
      Kuntoilum varsinkin pitkkestoinen ulkoilu aerobisella alueella, herättää nälän tunteen muista aikatauluista piittaamatta.
      Lienen omituinen koska en ole milloinkaan halunnut syödä paljon!
      Joskus on ajan puute johtanut turhaan hätäilyyn mutta silloinkaan ei ole ollut kyse halusta "syödä paljon"!

    • Anonyymi00003

      Hyvä ruokahalu on hyvä asia,koska lihakset ennemmin kuihtuu liian vähästä syömisestä,ja kyllä tuolla tyylillä laihtuukin,mutta tulokset tulee hitaasti,ja sekin on pelkästään hyvä asia.
      Niillä kitukuureilla saattaa laihtua kuukaudessa jopa 2-3 kiloa,mutta ei niissä ole mitään järkeä.Maksimi on korkeintaan 1 kilo kuukaudessa terveellisessä kiinteyttävässä laihdutuksessa.

      • Anonyymi00004

        Mites estrogeenitasot sulla?


    • Anonyymi00005
      UUSI

      eiköhän kuitenkin käytänössä liikuntaa harrastamattomat syö yleensä eniten ja ovat useimmiten ylipainoisia. Liikkumattomuus lihottaa tehokkasti, Olin sairaallassa viime vuoden syksynä 4 päivää vuodepotilaana. Lihosin noina 4 päivänä parisen kiloa. Se oli ylllätys koskapa sairaalassa oli vain velliä, kevytruokaa, kahvia ja muutama leipäpala tarjolla. Energian kulutsu oli niin minimaalisen vähäistä. Aloittajan lause: "Jos haluaa syödä paljon pitää harrastaa liikunta" on vallan nurinkurinen. Paremminkin niin päin että "Mitä enemmän liikut ja rehkit silloin on muistettava syödä riittäävästi ja oikealaista ruokaa." Enme elä syödäksemme vaan syömme elääksemme.

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Tämä on tavallaan sama asia kuin elämäntapa muutos,mutta eri tavalla ilmaistuna.🤔
        Se on siinä että pittää jo aloituksessa asennoitua siihen että paino EI LASKE,sitä laihtuu siis sittenkin vaikka paino ei laske JOS harrastaa liikuntaa.

        Tässä huijaus yhteiskunnassa on tehty laihduttaminenkin vaikeaksi näillä laihdutusvalheilla.Mitään laihdutuskuureja ei siis tarvi eikä diettejä.👈Ihminen laihtuu siis aivan itsestään kun muuttaaelintapansa.😧

        Pari esimerkkiä näistä nykyajan huijauksista.Kaikki työt on viety ulkomaille ja suomalaiset on sitten työttömänä ja tehtaan omistajat on sitten miljonäärejä.
        Hampaan paikkaus oli 150 euroa,eli 5 reikää tekeekin sitten 800 euroa,tämäkin on huijausta.


      • Anonyymi00008
        UUSI
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Tämä on tavallaan sama asia kuin elämäntapa muutos,mutta eri tavalla ilmaistuna.🤔
        Se on siinä että pittää jo aloituksessa asennoitua siihen että paino EI LASKE,sitä laihtuu siis sittenkin vaikka paino ei laske JOS harrastaa liikuntaa.

        Tässä huijaus yhteiskunnassa on tehty laihduttaminenkin vaikeaksi näillä laihdutusvalheilla.Mitään laihdutuskuureja ei siis tarvi eikä diettejä.👈Ihminen laihtuu siis aivan itsestään kun muuttaaelintapansa.😧

        Pari esimerkkiä näistä nykyajan huijauksista.Kaikki työt on viety ulkomaille ja suomalaiset on sitten työttömänä ja tehtaan omistajat on sitten miljonäärejä.
        Hampaan paikkaus oli 150 euroa,eli 5 reikää tekeekin sitten 800 euroa,tämäkin on huijausta.

        Kyllä tämä onkin aivan erilainen kuin elämäntapa muutos koska elämäntapamuutoksessakin tähdätään painon laskuun mitä tässä ei ole.
        Kyllä painokin laskee tuolla tyylillä jos on huomattavan ylipainoinen,arvioisin että se laskee kaloreilla 2600
        Mutta jos on viimeisiä kiloja laihduttaa paino ei laske.


    • Anonyymi00007
      UUSI

      "Hampaan paikkaus oli 150 euroa,eli 5 reikää tekeekin sitten 800 euroa,tämäkin on huijausta."

      Lihottusin pari kiloa päivässä,kun minulta otettiin 5iisi hammasta pois.Ne oli etuhampaat.

      Sen takia ei pidä lihottautua.

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Monilla laihdutulääkkeiden käyttäjillä tämä asia on aivan toisinpäin,eli halutaan vähentää ruokahalua 😱
      Jokainen SAA laihduttaa sillä tyylillä millä haluaa.

      • Anonyymi00010
        UUSI

        Ja verenpaineet nollille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      148
      4695
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      190
      4604
    3. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      111
      4518
    4. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3420
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2334
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2108
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1607
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      20
      1141
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      176
      1132
    Aihe