Inarin kunnan Johtavasta lääkäristä löytyi lehdestä haastattelu.
Hän oli löytänyt oikein rakkauden POROEROTUKSEN aidalta.
Hän on ilmeisesti myös sitä mieltä, että EI SAAMELAISET JA KOLTANSAAMELAISET TARVI SAIRAALAA VAAN ELÄINLÄÄKÄRIN PALVELUT RIITTÄÄ TÄÄLLÄ.
Mieheni Holo kävi minun luona kylässä, kun asuin etelä Suomessa. Ei me tuosta mainittu mitään, että me tapaillaan koska ei tuo asia kuulunut kenelläkään.
Hän varmaan mielellään muuttais sinne asumaan, koska minäkin ulkoilin siellä huomattavasti enemmän mitä täällä.
Minä en voi sille mitään, että minä olen päihde ongelmaisille, pakkaselle ja sääskille allerginen ja nuo on syitä miksi minä joudun istumaan sisällä.
Aurinko EI TUOTA SAMALLA TAVALLA D-VITAMIINIÄ TÄÄLLÄ MITÄ ETELÄ SUOMESSA.
Auringolla minä hoidan iho-psoriaasista niin EI TARVI KALLIITA LÄÄKE VOITEITA KÄYTTÄÄ!
FB KUNNIALLISTEN MIELESTÄ IHO-PSORIAASIS HOITUU PARHAITEN, KUN PYSYY SISÄLLÄ 4 SEINÄN SISÄLLÄ ERISTYKSESSÄ!
SE ON VIELÄ KUNNIAN LOUKKAUS JOS SITÄ SAIRASTAA, MUTTA MINÄ OLEN YKSITTÄISTAPAUS KOSKA MINULLA ON MYÖS ADHD JA MINÄ YMMÄRRÄN, ETTÄ MOLEMMAT OIREILEE PAHEMMIN JOS KÄYTTÄÄ PÄIHTEITÄ.
PÄIHTEETTÖMYYS ON MYÖS KUNNIAN LOUKKAUS PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIÄ KOHTAAN, koska heidän mielestä PÄIHTEILLÄ HOIDETAAN KAIKKI ONGELMAT!
Minä lueskelin tuossa netin kautta lehtiä.
5
215
Vastaukset
- Anonyymi00001
Onneksi sentään kunniattomana paskana HOLONA saan sentään lukea vielä.
Löysin tämmösen jutun ja tämä liittyy IHMISOIKEUKSIIN myös.
” Kunniaan liittyvä väkivalta on tapahtumasarja väkivallan eri muotoja
Kunniaan liittyvä väkivalta sisältää yleensä henkistä väkivaltaa ja pakottavaa sosiaalista kontrollia. Esimerkiksi erotilanteet ja nuorten aikuistuminen voivat lisätä kunniaan liittyvän väkivallan riskiä, jos taustalla vaikuttava yhteisö ei hyväksy yksilön valintoja. Kunniaan liittyvää väkivaltaa voi olla vaikea tunnistaa, koska sen varhaiset muodot eivät aina täytä rikoksen tunnusmerkistöä.
Kunniaan liittyvä väkivalta voi ilmetä
henkisenä, fyysisenä, seksuaalisena ja taloudellisena väkivaltana
painostamisena, uhkailuna, pakottamisena, rajoittamisena, eristämisenä ja vainoamisena
avioliittoon pakottamisena ja eron estämisenä
tyttöjen ja naisten sukuelinten silpomisena
henkirikoksina ja niiden yrityksinä. ”
Ottaen huomioon asiassa niin me ollaan Suomen suomalaista alkuperäiskansaa.
Ei voi käyttää avustajaa, koska kyseessä on vainoaminen myös.- Anonyymi00002
Lisään, että minä olen edelleenkin sen Hankoon muuttamiseen kannalla vaikka miehenihän ei tietenkään lääkärinä lämpene ajatukselle, että hänen pitäis sinne muuttaa asumaan.
Hanko yhtä syrjässä, kuin Ivalo mutta siellä EI OLE AINAKAAN PITÄIS OLLA KETÄÄN MINUN TUTTUJA JOTKA ALKAA VÄITTÄMÄÄN, ETTÄ MINUN MIEHENI ON YHTEISKUNTA KELVOTON LÄÄKÄRINÄ!
Se pitää paikkansa, että me ei kyllä IVALON YHTEISKUNTAAN SOPEUDUTA ENÄÄN MITENKÄÄN, KOSKA TÄMÄN KYLÄN MAINEEN OVAT PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄT JA RIKOLLISET PASKONEET IHAN ITSE! - Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Lisään, että minä olen edelleenkin sen Hankoon muuttamiseen kannalla vaikka miehenihän ei tietenkään lääkärinä lämpene ajatukselle, että hänen pitäis sinne muuttaa asumaan.
Hanko yhtä syrjässä, kuin Ivalo mutta siellä EI OLE AINAKAAN PITÄIS OLLA KETÄÄN MINUN TUTTUJA JOTKA ALKAA VÄITTÄMÄÄN, ETTÄ MINUN MIEHENI ON YHTEISKUNTA KELVOTON LÄÄKÄRINÄ!
Se pitää paikkansa, että me ei kyllä IVALON YHTEISKUNTAAN SOPEUDUTA ENÄÄN MITENKÄÄN, KOSKA TÄMÄN KYLÄN MAINEEN OVAT PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄT JA RIKOLLISET PASKONEET IHAN ITSE!Mietin, että hankolaiset varmaan mielellään suostuu siihen, että ryyppy-juhlat siirtyy Ivaloon ja Hangosta tehdään Suomen TERVEYSKYLPYLÄ KAUPUNKI jonne voi tehdä PSORIAATIKOIDEN KUNTOUTUS-HOITOLOMIA.
Päihde ongelmaisia ei tietenkään voi hoitaa, koska heidän päihde ongelmat pitää ensin hoitaa.
Kyllä siellä samoja asioita on tarjolla mitä muuallakin, mutta ONGELMA KÄYTTÄJÄT siirretään HANGOSTA IVALOON niin SAADAAN TÄMÄ TAPPELU LOPPUMAAN!
HANGOSTA VOI TEHDÄ RAUHAN KAUPUNGIN, KOSKA TÄTÄ FB TAPPELUA ON KÄYTY HANGOSTA NUORGAMIIN!
FB: SSÄ LOUKATAAN JOKA PÄIVÄ KUNNIOITA, MUTTA KUNNIALLISET EIVÄT HOIDA VELVOTTEITAAN EDES INARIN KUNNAN TYÖNTEKIJÖINÄ! - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Mietin, että hankolaiset varmaan mielellään suostuu siihen, että ryyppy-juhlat siirtyy Ivaloon ja Hangosta tehdään Suomen TERVEYSKYLPYLÄ KAUPUNKI jonne voi tehdä PSORIAATIKOIDEN KUNTOUTUS-HOITOLOMIA.
Päihde ongelmaisia ei tietenkään voi hoitaa, koska heidän päihde ongelmat pitää ensin hoitaa.
Kyllä siellä samoja asioita on tarjolla mitä muuallakin, mutta ONGELMA KÄYTTÄJÄT siirretään HANGOSTA IVALOON niin SAADAAN TÄMÄ TAPPELU LOPPUMAAN!
HANGOSTA VOI TEHDÄ RAUHAN KAUPUNGIN, KOSKA TÄTÄ FB TAPPELUA ON KÄYTY HANGOSTA NUORGAMIIN!
FB: SSÄ LOUKATAAN JOKA PÄIVÄ KUNNIOITA, MUTTA KUNNIALLISET EIVÄT HOIDA VELVOTTEITAAN EDES INARIN KUNNAN TYÖNTEKIJÖINÄ!Hangossa on sekin hyvä puoli, että Inarin kunnasta EI VARMASTI KUKAAN TULE SINNE VAHINGOSSA PASKOMAAN VAIKKA INARIN KUNTALAINEN OLIS MUUTTANUT KEMIIN TAI TORNIIN PASKOIKSI!
- Anonyymi00006
Holo on pantu alulle erotus aidalla mutta isästä ei ole tietoa pelkkiä arvauksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889