https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011824698.html
"Laulaja kuvailee puolisonsa olevan itäsuomalainen nainen, joka kokkaa, siivoaa ja sisustaa laulajan Espoon-kotia.
– Hän on karjalainen, kiltti, auttavainen ja välillä äksykin osaa olla. Ihan en saa Dannya kiinni ikäerossa! Se harmittaa, Frederik leukailee.
Laulaja Dannylla ja hänen asuinkumppanillaan Helmi Loukasmäellä on liki 60 vuoden ikäero. Frederik haluaa pitää salaisuutena, kuinka suuri ikäero hänellä on itäsuomalaisen rakkaansa kanssa.
– Eihän mikään kaksikymppinen ole, mutta sanotaanko näin, että hän on minua huomattavasti nuorempi. Ja kun sanon huomattavasti, niin ikäeroa todellakin on.
Suhde sai alkunsa Kanariansaarilla, kun nainen ilmestyi keikalla pidetyn silmäpelin jälkeen takahuoneeseen.
– Tulemme hyvin toimeen. Nuori nainen piristää tällaista urheilijamiestä. Kaikki toimii: eroottinen puoli, kotielämä, siivoaminen... hän iloitsee.
– Iloinen, vilkas karjalaisemäntä osaa pitää kodista ja miehestä huolta. Minulla on kissanpäivät."
On se Fredi melkonen naistenmies, ei tavismieheltä onnistuis, olis 10 vuoden ikäerokin aivan liian suuri ikäero, naisten mielestä.
60 vuoden ikäero
Anonyymi-ap
2
52
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Itse olen 45v ja naisystäväni on 19v. Kaukana olen noiden herrojen saavutuksista, mutta eihän sitä tiedä, jos innostun vielä vaihtamaan nuorempaan kun ikää tulee (meille molemmille). Älkää kertoko hänelle.
- Anonyymi00002UUSI
Fredi on muuten ihan eri tyyppi kuin Frederik. Ei ollut niin nuoriin naisiin kallellaan ja menehtyikin jo lähes viisi vuotta sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36212298Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123908Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271832No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74742Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706