Kuoleman peli edessä!

Anonyymi-ap

Tappio Slovakialle tulevassa illan pronssi pelissä voitaisiin lukea todelliseksi Suomalaisen jääkiekon katastrofiksi. Suomi jääkiekko niin naiset kun miehet eivät ole vakuuttaneet meneillään olevissa olympialaisissa. Naisten osalta kisoista ei jäänyt käteen mitään.
Suomalaisen naisjääkiekon taso on kokenut todellisen romahduksen viime vuosien aikana. Paljon paremmin ei mene miehissäkään. Eilinen Kanada peli oli täydellistä Kanadalaisten hallintaa, vaikka maalinteko heillekin oli vaikeaan . Pelkästään kaksi erää puolustamalla,ottamalla seisovilta jaloilla vastaan maailman parhaita jääkiekkoilijoitailta oli pelkuri maista ja typerää pelaamista.Paineettomassa alkusarjassa voitot Ruotsista ja Italiasta ei kerro mitään.Tappio alkusarjassa Slovakialle mikä sinetöi pudotuspeli vastustajaksi Kanadan sinetöi Suomen menestys mahdollisuudet turnauksessa. Pronssimitali on vähintä mitä voimme Suomen mies leijonilla odottaa. Mikäli sitä ei tule, toivon että jääkiekkoliitto pitää kriisi palaverin on nimittäin ison pohdinnan paikka. Suomalaista jääkiekkoa ei saa päästää romuttumaan.
On tehty paljon virheitä, mutta ne on vielä mahdollista korjata.

4

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Turhaa meuhkaat. Ei mitään väliä tuleeko pronssia vaiko ei. Näyttäähän tuo melko typerältä kun aikuiset äijät säntäilee kumikiekon perässä. Ei sitä voi vakavasti ottaa.

    • Anonyymi00002

      Eipäs hävinny. Taas yks pronssi lisää. Kultaa pitäs saada lisää. Pronssi on halpaa metallia !!

    • Anonyymi00003

      Hyvin meni.Slovakia 1 Suomi 6
      Pronssia tuli,pulinat pois.🥉

      • Anonyymi00004

        Tämä on meidän taso miesten jääkiekossa kun maailman parhaat pelaajat ovat mukana.
        Suomi taistelee siitä pronssisesta mitalista,ei enemmästä ei myöskään vähemmästä.
        Naisissa olemme kilpailusta pronssisesta mitalista pudonneet.
        Viime vuodet ovat osoittaneet että kaksi parasta Kanada ja USA ovat vain tehneet pesäeroa muihin maihin. Ei lajin kannalta hyvä asia ollenkaan.
        Tämä Suomen ikäluokka kuitenkin iältään alkaa olla jo vanha joka pelaa nyt viimeisiä olympialaisissa ja nyt näyttää että uusia Rantasila ja Ahoja ei ole enää näkyvissä.
        Meitä uhkaa Suomikiekossa naisten kohtalo, olemme putoamassa siitä pronssi taistelusta.
        Seuraavissa olympialaisissa jo neljällä kymmenellä olevat Aho,Rantanen,Granlund,Haula ja kumppanit eivät pysty enää Suomea auttamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      69
      1265
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      351
      737
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      116
      690
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      673
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    7. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe