Onko normaalia että lapseni kaveri on takertuva? Ilmenee jatkuvilla soitoilla koulun jälkeen/viikonloppuna soitellaan aamusta. Hänellä tietääkseni on muitakin ystäviä, mutta ei näytä kyselevän heidän perään. Meidän pitää sitten viihdyttää heti vapaa-ajalla tätä ja jos nyt sattuu meidänkin perheessä olevan vaikkapa viikonloppuna muuta menoa niin tuntuu itsestäni että loukkaannutaan, kun ei lapseni voi viihdyttää sillä hetkellä kaveria. Ihmettelen vaan miksi muita vanhempia ei kysellä jos jollekin aikataulut sopisi sillä kertaa. Mielipiteitä?
Lapsen kaveri
Anonyymi-ap
2
378
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sano asisat suoraan kyseiselle perheelle..viikonlpput pyhitetty omaan rauhaan
- Anonyymi00002
Saattaa olla erityispiirteinen lapsi. Kirjolla tai vastaavaa. Tuttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401978- 1881617
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461250Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50962- 40779
- 14770
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637